تاریخ: ۲۹ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۴۶
بازدید:۲۱۰
کد خبر: ۲۱۹۱۴۱

بازار سهام آسیا قرمزپوش شد

‌می‌متالز - با افت یک شبه داوجونز در وال استریت، بازار سهام آسیا سقوط کرد.

به گزارش می‌متالز، سهام‌های بازار آسیا و اقیانوسیه در معاملات صبح روز سه شنبه به دنبال سقوط یک شبه سهام‌های وال استریت و کاهش بیش از ۷۰۰ واحدی شاخص داو جونز، سقوط کرد. در ژاپن، شاخص نیک کی۲۲۵، ۰.۶۳ درصد افت کرد و شاخص تاپیکس ۰.۷۹ درصد افت داشت.

کاسپای کره جنوبی ۰.۳۱ درصد کاهش یافت. سهام‌های چین در معاملات اولیه پایین‌تر بودند، در حالی که کامپوزیت شانگ‌های ۰.۵۶ درصد پایین‌تر بود و شنژن ۰.۱۸ درصد افت کرد. شاخص هنگ سنگ در هنگ کنگ نزدیک خط ثابت بود. اس اند اپی/ای اس اکس در استرالیا ۰.۳۷ درصد افت کرد. ام اس سی آی جامع‌ترین شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه ۰.۱۹ درصد پایین‌تر معامله شد.

روز سه شنبه، چین نرخ وام خود را برای وام شرکت‌ها و خانوار‌ها بدون تغییر نگه داشت، نرخ نخست وام یک ساله (LPR)، ۳.۸۵ درصد ثابت بود در حالیکه LPR پنج ساله نیز ۴.۶۵ درصد باقی مانده بود. به گزارش رویترز، اکثر معامله گران و تحلیلگران در یک نظرسنجی انتظار داشتند هیچ تغییری در LPR یک ساله یا ۵ ساله ایجاد نشود. بازار‌های اندونزی، مالزی و سنگاپور سه شنبه برای تعطیلات بسته است.

افت وال استریت

طی شب گذشته، شاخص داو جونز ۷۲۵.۸۱ واحد افت کرد و به ۳۳۹۶۲.۰۴ رسید در حالی که اس اند پی۵۰۰ با افت ۱.۵۹ درصد به ۴۲۵۸.۴۹ واحد رسید. کامپوزیت نزداک ۱.۰۶ افت کرد و به ۱۴۲۷۴.۹۸ رسید. ضرر‌ها در وال استریت با وجود نگرانی‌ها از تأثیر احتمالی افزایش مجدد Covid در بهبود اقتصاد جهانی افزایش یافت. چندین کشور در جنوب شرقی آسیا با تجدید موارد ابتلای ویروس دست و پنجه نرم می‌کنند و اخیراً گلدمن ساکس پیش بینی رشد خود در سال ۲۰۲۱ را برای بیشتر مناطق کاهش داده است.

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)

عناوین برگزیده