تاریخ: ۳۰ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۲۶
بازدید:۲۱۵
کد خبر: ۲۱۹۲۸۹
یک عضو کمیسیون عمران مجلس:

نوسانات ارزی یکی از دلایل گرانی سیمان است

‌می‌متالز - یک عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: نوسانات ارزی و سیاست‌های غیر قابل قبول اقتصادی از عوامل اصلی گرانی سیمان است.

به گزارش می‌متالز، رحمت الله فیروزی اظهار کرد: با توجه به اینکه در چند سال گذشته به خصوص در دو سال اخیر با نوسانات ارزی روبرو بوده‌ایم، علت گرانی مصالح ساختمانی و به خصوص سیمان همین موضوع است.

وی افزود: با توجه به اینکه در دو سال اخیر شرایط ارزی نامناسبی در کشور وجود داشته این موضوع به صورت رسمی و غیر رسمی بر روی افزایش نرخ مصالح ساختمانی به خصوص سیمان خود را نشان داده است.

نماینده مردم نطنز و قمصر در مجلس گفت: یکی دیگر از علت‌های گرانی مصالح ساختمانی در کشور، سیاست‌های غیرقابل قبول اقتصادی بوده است که نه تنها در حوزه مصالح ساختمانی، بلکه در بسیاری از موارد سبب بروز مشکل شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به نگرانی‌های مجلس پیرامون افزایش قیمت مصالح ساختمانی، در چند نوبت وزیر صمت و معاونان او برای توضیحات به کمیسیون عمران مجلس احضار شده‌اند و مجلس پیگیر این موضوع خواهد بود.

فیروزی خاطرنشان کرد: امیدواریم با استقرار دولت جدید و ارائه راهکار‌های جدید توسط دولت بعدی موضوع مصالح ساختمانی و گرانی‌ها و نوسانات قیمت آن به عنوان اولویت شماره یک مورد بررسی قرار گیرد.

این عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: با توجه به اینکه موضوع مسکن یکی از مهمترین مسائل امروز جامعه است، امیدواریم در دولت جدید بتوانیم با کنترل قیمت مصالح قیمت مسکن را نیز کنترل کنیم.

وی خاطرنشان کرد: گرانی مصالح ساختمانی نه تنها در حوزه سیمان، بلکه در حوزه فولاد، میلگرد و دیگر مصالح ساختمانی نیز رخ داده است که با ارائه راهکار‌های جدید، می‌توان این موضوع را تا حدودی رفع کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده