تاریخ: ۳۱ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۱۴
کد خبر: ۲۱۹۳۷۲
‌می‌متالز - نماینده مردم ۵ شهر استان خراسان شمالی از احداث و تکمیل فرودگاه نیمه تمام جاجرم خبر داد.

به گزارش می‌متالز، سید محمد پاکمهر در بجنورد، اظهار داشت: فرودگاه جاجرم باید در استان به عنوان فرودگاه دوم احداث شود.

وی با اشاره به نظر مخالف سازمان هواپیمایی کشوری در ابن باره، افزود: مدیران سازمان هواپیمایی نگران هزینه‌ها نباشند، چون شرکت آلومینا طبق توافقنامه در راستای مسئولیت اجتماعی، امر ساخت فرودگاه رها شده جاجرم که مجوز هیات دولت و باند پرواز آماده را دارد، برعهده خواهد گرفت.

نماینده مردم ۵ شهر استان با انتقاد از سازمان هواپیمایی کشور، گفت: سازمان هواپیمایی کشور ظاهراً هیچ مسوولیتی در قبال استان‌های محرومی، چون خراسان شمالی ندارد.

پاکمهر تصریح کرد: درحالی که در برخی استان‌ها چند فرودگاه مجهز احداث کرده‌اند متاسفانه با گذشت سه دهه از احداث فرودگاه جاجرم درسال ۱۳۷۰ هیچ اقدامی در جهت فعال کردن این فرودگاه نیمه تمام نداشته و تنها اقدام سازمان هواپیمایی کشور پس از جلسه حضوری و در خواست مسوولین استانی، اعزام کارشناس و ارزیابی وضع موجود فرودگاه بوده است.

وی ادامه داد: واکنش سازمان هواپیمایی در این زمینه برای مردم استان امری عادی و بدیهی و مسبوق به سابقه است چرا که در گذشته، مردم نحیب بجنورد با همت مسوولین وقت یک فرودگاه احداث کردند و تحویل سازمان هواپیمایی کشور دادند و مجدد می‌خواهند نسخه قبلی را تکرار کنند.

نایب رئیس گمیسیون بهداشت مجلس گفت: واکنش سازمان هواپیمایی کشور، فرافکنی و به نوعی فرار رو به جلو است و همواره این جسارت و تبعیض و بی عدالتی سازمان هواپیمائی کشور، از جعبه سیاه ذهن مردم این استان پاک نخواهد شد.

وی تصریح کرد: با همت مدیران صنعت آلومینا، مطالعه و تکمیل پروژه نیمه تمام فرودگاه جاجرم با نظارت سازمان هواپیمائی در آینده به اتمام خواهد رسید و دومین فرودگاه احداثی مردم استان را جهت بهره برداری تحویل سازمان هواپیمائی کشور می‌دهیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده