تاریخ: ۰۱ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۳:۳۹
کد خبر: ۲۱۹۵۳۸
‌می‌متالز - زمان جدید عرضه اولیه ۱۵ درصد از سهام سرمایه گذاری هامون صبا که به دلیل تعطیلات چند روزه انجام نشد، چهارشنبه ۶ مرداد تعیین شد.

به گزارش می‌متالز، در پی تصمیم دولت به تعطیلی چند روزه ادارات، بانک‌ها و بورس‌ها (از سه شنبه گذشته تا یکشنبه آینده)، عرضه اولیه ۱۵ درصد از سهام سرمایه گذاری هامون صبا که قرار بود چهارشنبه ۲۹ تیر انجام شود به زمان دیگری موکول شد.

براساس این گزارش، بررسی‌های بورس پرس نشان می‌دهد طبق تصمیم مسئولان بازارسرمایه و مدیران، مقرر شده عرضه اولیه “وهامون” در چهارشنبه آینده ۶ مرداد انجام و هشتمین شرکت جدید سال هم وارد بازار شود.

به این ترتیب، ۱۴ درصد از سهام این شرکت ۳۰۰ میلیارد تومانی شامل ۴۲۰ میلیون سهم با محدوده قیمت ۱۷۵۰ تا ۱۹۰۲ ریالی هر سهم و سهمیه ۸۴۰ سهمی هر فرد حقیقی و حقوقی در بازار اول معاملات فرابورس عرضه اولیه می‌شود که به نقدینگی ۱۶۰ هزار تومانی نیاز است.

همچنین یک درصد دیگر معادل ۳۰ میلیون سهم با قیمت ثابت کشف شده در فرآیند عرضه اولیه صورت می‌گیرد. مدیر عرضه هم کارگزاری صبا تامین بوده و متعهدین خرید صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی صبا گستر نفت و گاز تامین و صندوق سرمایه گذاری توسعه تعاون صبا هر کدام به میزان ۲۵ درصد سهام قابل عرضه در روز عرضه اولیه هستند.

طبق بررسی‌های بورس پرس، سرمایه‌گذاری هامون صبا ۵ مهر ۸۴ به صورت سهامی عام تاسیس شد و در اداره ثبت شرکت‌های شهر تهران به ثبت رسید و نام شرکت در ۱۶ دی سال ۹۹ از سرمایه گذاری هامون شمال به سرمایه گذاری هامون صبا تغییر یافت و در حال حاضر جزو واحد‌های تجاری فرعی سرمایه گذاری صبا تامین و واحد تجاری نهایی سرمایه گذاری تامین اجتماعی است.

سرمایه شرکت با ۱۲ نیروی انسانی از بدو تاسیس ۱۰۰ میلیون تومان بوده که طی چند مرحله افزایش سرمایه به ۳۰۰ میلیارد تومان رسیده و سرمایه گذاری صبا تامین ۱۰۰ درصد مالکیت این شرکت را در اختیار دارد.

منبع: بورس امروز

عناوین برگزیده