تاریخ: ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۱:۴۹
کد خبر: ۲۱۹۵۵۴
‌می‌متالز - جواد فروغی، ملی پوش تیراندازی ایرانی در رقابت با سایر حریفان در تفنگ ۱۰ متر تپانچه بادی توانست در رده نخست قرار بگیرد و نشان طلا را کسب کند. در دومین روز از بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، ملی‌پوشان ایران در هفت رشته مختلف به رقابت با حریفان خود خواهند رفت.

به گزارش می‌متالز، جواد فروغی، ملی پوش تیراندازی ایرانی در رقابت با سایر حریفان در تفنگ ۱۰ متر تپانچه بادی توانست در رده نخست قرار بگیرد و نشان طلا را کسب کند.

جواد فروغی نفر اول رنکینگ جهانی، در مرحله مقدماتی تپانچه بادی ۱۰ متر با امتیاز ۵۸۰ به کار خود پایان داد و در رده پنجم قرار گرفت. با توجه به اینکه ۸ تیرانداز برتر راهی فینال می‌شوند، بدین ترتیب فروغی گام به فینال گذاشت. در رقابت مرحله مقدماتی ۳۶ تیرانداز حضور داشتند.

فروغی در فینال با امتیاز ۲۴۴٫۸ ضمن شکستن رکورد المپیک، به مقام قهرمانی رسید و صاحب مدال طلا شد. این اولین مدال طلای کاروان ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو است. ضمن اینکه این نخستین مدال المپیک در تاریخ تیراندازی ایران است که توسط فروغی بدست آمد.
جواد فروغی یک پرستار بیمارستان و جزو کادر درمان است. تیرانداز المپیکی ایران پیش از این گفته بود: «تیراندازی را در طبقه منفی دو بیمارستان به صورت کاملا اتفاقی شروع کردم. برای اولین بار سال ۸۹ یا ۹۰ بود که تپانچه بادی را به من نشان دادند تا تیراندازی کنم، در همان تجربه اول حدود امتیاز ۸۵ زدم و کسی که مسئول بود از من خواست تا پیگیر باشم. تشویق او باعث شد تا سراغ تیراندازی بروم و با مربگیری آقای خدابنده لو کارم را شروع کردم.»
حالا در دوران سخت کرونایی یک پرستار از ایران توانست یک اتفاق تاریخی را در #المپیک۲۰۲۰ توکیو رقم بزند و صاحب مدال طلای المپیک شود.

منبع: تجارت نیوز

عناوین برگزیده