تاریخ: ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۴۰
کد خبر: ۲۱۹۷۷۷
‌می‌متالز - رئیس اورژانس عجب‌شیر به حادثه پاشش مواد مذاب روی چهار نفر از کارکنان واحد فولادسازی این شهرستان اشاره کرد و گفت: این حادثه روز گذشته روی داد و ۲ نفر از آنان به علت سوختگی به تبریز اعزام شدند.

به گزارش می‌متالز، حسین ولی زاده روز یکشنبه افزود: سوختگی مصدومان اعزامی به تبریز بالای ۸۰ درصد بوده و هر دو آنان در بخش مراقبت‌های ویژه به سر می‌برند.

وی ادامه داد: مصدومان این حادثه پس از انجام اقدامات درمانی اولیه در بیمارستان امام خمینی (ره) عجب‌شیر به بیمارستان سینای تبریز اعزام شدند.

واحد فولادسازی عجب‌شیر از نوع کوره القایی است و در این نوع از خطوط تولید شمش فولادی، کارگران به صورت دستی یا از طریق تجهیزات کوره‌ها را شارژ میکنند تا قراضه آهن یا انواع دیگر مواد اولیه پس از ذوب به قالب‌های شمش هدایت شود.

پاشش مذاب در کوره‌های القایی گاه‌وبیگاه موجب سوختگی کارکنان این بخش می‌شود و به همین دلیل کار در این بخش از واحد فولادسازی همواره با احتمال وقوع حوادث اینچنینی همراه است.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی عجب‌شیر نیز اعلام کرده است که وقوع فعل و انفعالات شیمیایی در پاتیل حمل مواد مذاب، دلیل اصلی سوختگی چهار کارگر کارخانه فولاد در این شهرستان است.

به گفته «ناصر فلاح» با وجود استقرار تیم بهداشت کار مجرب در کارخانه فولاد عجب‌شیر، وقوع حوادث کار اجتناب‌ناپذیر است.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) آذربایجان شرقی

عناوین برگزیده