تاریخ: ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۱:۲۶
بازدید: ۳۸۴
کد خبر: ۲۱۹۸۴۳
سرویس خبر : آهن و فولاد

صادرات نخستین محموله از «فولاد خراسان» به جمهوری قزاقستان

‌می‌متالز - مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان از ارسال محموله صادراتی محصولات نهایی این شرکت به جمهوری قزاقستان در تیرماه سال جاری خبر داد.

به گزارش می‌متالز، کسری غفوری با بیان این که برای نخستین بار محصول نهایی مجتمع فولاد خراسان، شامل ۵۰۰ تن مقاطع فولادی ساختمانی در تیرماه امسال از طریق بندر امیرآباد و از مسیر دریای مازندران به قزاقستان صادر شد، افزود: این بسته صادراتی شامل ۵۰۰ تن میلگرد سایز ۱۴ و ۲۰ است که ظرف روز‌های اینده از این مسیر دریایی به کشور قزاقستان وارد می‌شود.

وی با بیان این که در سه ماه نخست سال ۱۴۰۰، مجتمع فولاد خراسان موفق شد علی رغم همه دشواری‌های ایجاد شده از سوی ایالات متحده، قریب به ۵۵ هزارتن شمش فولادی و بیش از ۳۳ هزار تن مقاطع ساختمانی به کشور‌های مختلف صادر کند، افزود: ایجاد روابط جدید تجاری و بازار‌های جدید برای صادرات از راهبرد‌های مهم شرکت در مسیر تجارت خارجی است و از همین رو صدور نخستین محموله مقاطع سبک ساختمانی به کشور‌های جدید در حوزه آسیای میانه از جمله کشور قزاقستان برای ما حایز اهمیت است.

مدیرعامل فولاد خراسان با بیان این که همراهی نهاد‌های مسئول برای گشایش بازار‌های صادراتی به روی تولیدکنندگان فولاد می‌تواند از مصادیق بارز تحقق شعار «تولید؛ پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها» باشد، افزود: ایجاد ارزش افزوده، فروش محصول به جای مواد خام و تحصیل ارز صادراتی برای کشور، از پیامد‌های ارزشمند صادرات فولادسازان برای کشور است.

سرپرست معاونت فروش فولاد خراسان نیز اظهار داشت: حجم و ارزش صادرات این مجتمع در چهارماه نخست امسال نسبت مدت مشابه سال ۱۳۹۹ حدود دو برابر شده است و در حوزه فروش محصولات نهایی هم شرکت توانسته رشد قابل توجهی را به ثبت برساند.

حسین بختیاری بازاریابی مناسب، مشتری مداری، خوش نامی و اعتبار محصولات مجتمع فولاد خراسان در بازار‌های هدف صادراتی، به ویژه کشور‌های همسایه را از دلایل توفیق این شرکت در عرصه بازرگانی خارجی برشمرد.

منبع: چیلان

عناوین برگزیده