تاریخ: ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۵:۵۲
کد خبر: ۲۲۰۲۰۱
طی ۳ماهه نخست ۱۴۰۰ رقم خورد؛
‌می‌متالز - میزان تولید آهن اسفنجی نیز با رشد حدود ۸درصدی طی ۳ماهه نخست ۱۴۰۰ نسبت به آمار مدت مشابه سال گذشته (۸ میلیون و ۱۳۳ هزار تن)، به ۸ میلیون و ۷۵۸ هزار تن رسید.

به گزارش می‌متالز، براساس گزارش انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، از ابتدای فروردین تا پایان خرداد ۱۴۰۰، افزون بر ۸ میلیون و ۷۴ هزار تن شمش (بیلت، بلوم و اسلب) تولید شد که این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۷ میلیون و ۵۸۷ هزار تن بود.

همچنین میزان تولید محصولات فولادی (تیرآهن، میلگرد، ناودانی، نبشی، انواع ورق و غیره) در کشور طی مدت مورد اشاره، حدود ۵ میلیون و ۳۹۶ هزار تن بود. میزان تولید این محصولات در کشور طی مدت مشابه سال گذشته، ۵ میلیون و ۴۲ هزار تن بود.

میزان تولید آهن اسفنجی نیز با رشد حدود ۸ درصدی طی ۳ ماهه نخست ۱۴۰۰ نسبت به آمار مدت مشابه سال گذشته (۸ میلیون و ۱۳۳ هزار تن)، به ۸ میلیون و ۷۵۸ هزار تن رسید.

بنا به این گزارش، از ابتدای فروردین تا پایان خرداد امسال، میزان صادرات شمش «یک میلیون و ۶۱۸ هزار تن»، محصولات فولادی «۸۷۳ هزار تن» و آهن اسفنجی «۳۲۱ هزار تن» بود که در مقایسه با رقم تولید مدت مشابه سال گذشته (یک میلیون و ۴۱ هزار تن شمش، ۳۸۸ هزار تن انواع محصولات فولادی و ۲۰ هزار تن آهن اسفنجی)، به ترتیب ۵۵، ۱۲۵ و ۱۵۰۵ درصد افزایش داشت.

همچنین، در ۳ ماهه نخست امسال همچون مدت مشابه سال گذشته، میزان واردات «شمش» یک هزار تن و «محصولات فولادی» ۱۹۴ هزار تن بود که در مقایسه با میزان واردات مدت مشابه سال گذشته (یک هزار تن و ۱۹۱ هزار تن)، به ترتیب صفر درصد و حدود ۲ درصد افزایش بود. واردات آهن اسفنجی نیز نداشتیم.

منبع: بورس نیوز