تاریخ: ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۵:۲۲
کد خبر: ۲۲۰۹۶۳
‌می‌متالز - امروز سهامداران شرکت‌های سرمایه‌گذاری استان هرمزگان، نوسازی و ساختمان تهران و معدنی دماوند در بورس و معامله‌گران شرکت‌های پخش هجرت، صنایعه ماشین‌های اداری ایران و فرآورده‌های غذایی و قند چهارمحال در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

به گزارش می‌متالز، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بورس با رشد ۸ هزار و ۷۸۶ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۳۶۰ هزار و ۲۸۵ واحد به کار خود پایان داد و بیش از ۶ میلیارد و ۹۹۳ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۵ هزار و ۵۲۰ میلیارد تومان در بیش از ۷۹۰ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های سرمایه‌گذاری استان هرمزگان، نوسازی و ساختمان تهران و معدنی دماوند بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های شهد، فولاد امیر کبیر کاشان و مهندسی نصیر ماشین افت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازار‌های فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۷۵۸ میلیون ورقه به‌ارزش ۲ هزار و ۳۴۳ میلیارد تومان در ۳۶۷ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۶۳ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۹ هزار و ۹۵۷ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های پخش هجرت، صنایعه ماشین‌های اداری ایران و فرآورده‌های غذایی و قند چهارمحال بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های بیمه زندگی خاورمیانه، بیمه میهن و ویتانا بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط