تاریخ: ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۵۵
کد خبر: ۲۲۱۰۲۶
بر اساس آمار وزارت صمت در ۳ ماهه اول امسال؛
‌می‌متالز - آمار تولید محصولات منتخب صنعتی و معدنی (مقدماتی) در ۳ ماهه اول ۱۴۰۰ از سوی وزارت صمت منتشر شد و بر اساس آن میزان تولید فولاد خام با رشد ۷.۵ درصدی تولید همراه شده است.

به گزارش می‌متالز، بر پایه گزارش و خلاصه عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت در بهار ۱۴۰۰، در بخش پتروشیمی میزان تولید ۱۵.۹ میلیون تن بوده که تغییر ۴.۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.

در زمینه تولید لوازم خانگی نیز میزان تولید ۱۰۴۸.۴ هزار دستگاه ثبت شده که تغییر ۲۹.۴ درصدی برای آن به ثبت رسیده است.

انواع سواری هم طی مدت یاد شده به میزان ۲۱۳.۵ هزار دستگاه تولید شده و ۲۹.۴ درصد تغییر نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.

در خصوص محصولات صنایع معدنی نیز میتوان به ۳ محصول مهم و استراتژیک در کشور اشاره کرد. فولاد خام به عنوان ماده اولیه برای صنایع پایین دستی فولاد طی ۳ ماهه اول امسال به میزان ۷.۷ میلیون تن تولید شده و رشد ۷.۵درصدی نسبت به مدت مشابه در سال قبل را به ثبت رسانده است.

کاتد مس نیز به عنوان یک کالای ارزشمند و صادراتی طی مدت یادشده به میزان ۷۸.۶ هزار تن تولید شده و درصد تغییر آن نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹.۴ درصد بوده است.

سومین محصول نیز سیمان است که در بهار ۱۴۰۰ به میزان ۱۷.۳ میلیون تن تولید شده و ۵ درصد تغییر در میزان تولید آن اعمال شده است.

منبع: پایگاه خبری - تحلیلی ایراسین

عناوین برگزیده