تاریخ: ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۵۹
کد خبر: ۲۲۱۲۸۹
‌می‌متالز - تعهد روسیه به قرارداد کاهش تولید اوپک پلاس باعث کاهش ۸ درصدی صادرات آن از ابتدای سال جاری میلادی تا حالا شده است.

به گزارش می‌متالز، طبق آخرین گزارش آژانس انرژی روسیه، فروش خارجی نفت خام این کشور ۸ درصد در هفت ماه اول ۲۰۲۱ نسبت به همین دوره در سال گذشته میلادی کاهش یافته است.

روسیه ۱۲۹.۱۰۴ میلیون تن نفت خام از ژانویه تا جولای سال جاری میلادی صادر کرده است. در این بین، صادرات نفت خام این کشور تنها در ماه جولای ۸.۴ درصد بالا رفته و به ۱۸.۶۹ میلیون تن رسیده است.


صادرات روسیه به اعضای اتحادیه کشور‌های مستقل مشترک المنافع ۱۵.۵ درصد در این هفت ماه بالا رفته و به ۷.۰۹ میلیون تن رسیده، اما صادرات به این کشور‌ها در ماه جولای یک کاهش بزرگ ۴۲ درصدی را تجربه کرده و تا ۸۷۰ هزار تن پایین آمده است.

فروش نفت خام روسیه به کشور‌های غیر عضو این اتحادیه ۹.۱ درصد طی این دوره کاهش یافته و ۱۲۲.۰۱ میلیون تن گزارش شده است. صادرات به این کشور‌ها در ماه جولای با یک افزایش ۱۳.۲ درصدی به ۱۷.۸۲ میلیون تن رسیده است.

انتقال نفت ۷.۲ درصد از ژانویه تا جولای پایین آمده و به ۱۰.۵، ۵۲ میلیون تن رسیده و در ماه جولای هم با یک کاهش ۱۵.۶ درصدی، ۱.۴ میلیون تن گزارش شده است.

این گزارش کاهش صادرات نفت خام روسیه را مربوط به تعهد این کشور به قرارداد کاهش تولید اوپک پلاس می‌داند که باعث کاهش عرضه نفت سایر کشور‌ها هم شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم