تاریخ: ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۰:۱۷
کد خبر: ۲۲۱۶۱۹
‌می‌متالز - فروش خودرو‌های جدید در انگلیس ۲۹.۵ درصد کاهش یافته و به کمترین میزان خود از ژوئیه ۱۹۹۸ رسیده است.

به گزارش می‌متالز، به گفته یک نهاد صنعتی، فروش خودرو‌های جدید در انگلیس ۲۹.۵ درصد کاهش یافته و به کمترین میزان خود از ژوئیه ۱۹۹۸ رسیده است.

اگرچه ژوئیه ۲۰۲۰ اولین ماهی بود که نمایندگی‌های خودروسازی در سراسر بریتانیا پس از دوران قرنطینه بازگشایی شدند و فروش تقویت شد، اما امسال این صنعت با کمبود تراشه‌های نیمه رسانا و محدودیت‌های شدید قرنطینه روبرو شد.

با افزایش موارد ابتلا به کرونا در ماه گذشته، صد‌ها هزار نفر توسط اپلیکیشن ردیابی تماس خدمات بهداشت ملی انگلیس شناسایی شدند و به مدت ۱۰ روز خود را قرنطینه کردند، اگرچه اکنون برای کاهش تعداد تماس‌ها این اپلیکیشن اکنون اصلاح شده است.

بر اساس گزارش انجمن تولید کنندگان و بازرگانان خودروی انگلیس (SMMT)، در مجموع فروش ۱۲۳۲۹۶ دستگاه خودرو در ماه ژوئیه ثبت شد. این انجمن پیش بینی خود را برای فروش سالانه به حدود ۱.۸۲ میلیون دستگاه کاهش داده است.

مایک هاوز، مدیر اجرایی انجمن تولید کنندگان و بازرگانان خودروی انگلیس، طی اظهاراتی گفت: در چند هفته آینده تغییراتی در سیاست‌های قرنطینه ایجاد می‌شود که امیدوارم به تمام شرکت‌های فعال در این صنعت که با مشکل غیبت کارکنان خود مواجه هستند، کمک کند.

هاوز افزود:، اما کمبود نیمه رسانا به احتمال زیاد حداقل تا پایان امسال ادامه خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده