تاریخ: ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۱:۳۳
کد خبر: ۲۲۱۷۴۳
‌می‌متالز - بر اساس قیمت و اجاره مسکن مناطق مختلف تهران، لیستی از متوسط نرخ اجاره مسکن در برخی از مناطق مختلف تهران به دست آمده است که بر اساس آن مقایسه‌ای بین اجاره برخی از مناطق صورت گرفته است.

به گزارش می‌متالز، بنا بر اطلاعات به دست آمده از سایت دیوار و قیمت مسکن در برخی از مناطق تهران، جدولی از متوسط اجاره آپارتمان در برخی از مناطق تهران تهیه شده است.

بر اساس قیمت‌های موجود در جدول زیر، متوسط اجاره آپارتمان ۸۰ متری در منطقه فلاح ۶٫۵ میلیون تومان و در مناطق بریانک، افسریه و جیحون در کانال ۸۰ میلیون تومان ثبت شده است.

سلسبیل ۹ میلیون تومان، کوی فردوس ۱۲٫۸ میلیون تومان، دربند ۱۴ میلیون تومان، دارآباد و سهروردی ۱۷ میلیون تومان، گیشا ۱۶٫۴ میلیون تومان و یوسف آباد، اختیاریه و قلهگ در حدود ۱۷٫۵ میلیون تومان ثبت شده است؛ بنابراین متوسط اجاره مسکن در منطقه قلهک و اختیاریه حدود دو برابر اجاره مسکن در مناطقی همچون افسریه و جیحون است.

همچنین اجاره مسکن در گیشا حدود ۱۰ میلیون تومان بیش‌تر از اجاره در منطقه فلاح است.

در جدول زیر متوسط اجاره مسکن در برخی از مناطق در نواحی مختلف تهران را مشاهده می‌کنید. (دقت داشته باشید قیمت‌ها متوسط اجاره یک متر مربع و همینطور میانگین اجاره کامل یک آپارتمان مسکونی ۸۰ متری دو تا پنج سال در شهر تهران و حومه در ۱۰ روز گذشته آگهی‌های دیوار است.) (قیمت‌های گزارش شده حاصل جمع اجاره بهای ماهانه و سه درصد مبلغ ودیعه است.)

منبع: تجارت نیوز