تاریخ: ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۳:۵۸
بازدید: ۵۵۲
کد خبر: ۲۲۱۸۲۳
سرویس خبر : انرژی
در ژوئن ۲۰۲۱ به ثبت رسید؛

افزایش بیش از ۵۱ درصدی صادرات پتروشیمی سنگاپور

‌می‌متالز - صادرات محصولات پتروشیمی سنگاپور در ماه ژوئن ۲۰۲۱ نسبت به دوره مشابه سال ۲۰۲۰ بیش از ۵۱ درصد افزایش یافت.

به گزارش می‌متالز، آمار‌های موسسه دولتی اینترپرایز سنگاپور حکایت از آن دارد که ارزش صادرات پتروشیمی این کشور آسیایی در ژوئن ۲۰۲۱ با ۵۱.۲ درصد افزایش نسبت به دوره مشابه پارسال به یک میلیارد و ۳۳۰ میلیون دلار رسید و این شرایط به افزایش مجموع صادرات غیرنفتی این کشور آسیایی کمک کرد.

آمار‌های موسسه دولتی اینترپرایز سنگاپور نشان می‌دهد مجموع صادرات غیر نفتی این کشور در ژوئن ۲۰۲۱ با ۱۵.۹ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه پارسال به ۱۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار رسید، به‌طوری که این رقم در مه ۲۰۲۱ افزایش ۸.۶ درصدی را ثبت کرده بود.

تداوم روند افزایشی کل صادرات و صادرات غیر نفتی سنگاپور بر بهبود مداوم تقاضای تجارت جهانی دلالت دارد.

افزایش صادرات محصولات پتروشیمی در ماه ژوئن برای هفتمین ماه پیاپی رخ داده، در حالی که این رقم در ماه مه امسل نیز با ۵۵.۶ درصد افزایش روبه رو بوده است.

موسسه دولتی اینترپرایز سنگاپور در بیانیه‌ای اعلام کرد که محموله‌های صادراتی پتروشیمی به چین در دوره مورد بررسی ۱۲.۴ درصد افزایش یافته و محموله‌های شیمیایی اولیه در ماه ژوئن بیش از پنج برابر شده است.

به‌طور کلی مجموع صادرات در ماه ژوئن ۲۲.۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی به ۴۹.۷ میلیارد دلار آمریکا رسید که این مقدار نسبت به افزایش ۳۰.۹ درصدی در ماه گذشته تعدیل شد.

مجموع صادرات کالا‌های غیر الکترونیکی که شامل پتروشیمی و محصولات دارویی می‌شود، در ماه ژوئن نسبت به دوره مشابه پارسال با ۱۳.۲ درصد افزایش به ۱۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیارد دلار رسید.

مجموع صادرات کالا‌های غیر الکترونیکی به چین در ماه ژوئن امسال نسبت به دوره مشابه پارسال ۲۹.۹ درصد افزایش یافته، همچنین محموله‌های ارسالی به اتحادیه اروپا و تایوان به ترتیب ۳۷.۶ درصد و ۴۲.۱ درصد افزایش داشته است.

منبع: کالاخبر

عناوین برگزیده