تاریخ: ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۱۷
بازدید: ۲۸۸
کد خبر: ۲۲۱۸۶۵
سرویس خبر : انرژی

کمترین میزان مصرف نفت و فرآورده‌های نفتی آمریکا در ۲۰۲۰

‌می‌متالز - مصرف نفت آمریکا در سال ۲۰۲۰ به کمترین سطح ۲۵ سال گذشته رسید.

به گزارش می‌متالز، اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA) اعلام کرد که مصرف نفت آمریکا در سال گذشته به ۱۸.۱ میلیون بشکه در روز کاهش یافته که کمترین میزان در ۲۵ سال گذشته است. مصرف نفت در بخش حمل و نقل در سال ۲۰۲۰ نسبت به مدت مشابه سال قبل به میزان ۱۵ درصد سقوط کرد.

در برآورد جدید اداره اطلاعات انرژی آمریکا مصرف فرآورده‌های نفتی ایالات متحده، در هر بخش مصرف کننده انرژی، کاهش یافته است. قرنطینه و سایر اقدامات برای مهار COVID در سراسر ایالات متحده در سال ۲۰۲۰ دلیل اصلی کاهش مصرف نفت بود، به ویژه در بخش حمل و نقل، مصرف بنزین، گازوئیل و سوخت هواپیما کاهش داشت.

بنابر اطلاعات اداره اطلاعات انرژی آمریکا، پرفروش‌ترین فرآورده نفتی در ایالات متحده، بنزین موتور، ۱۴ درصد کاهش مصرف داشته و به ۸ میلیون بشکه در روز در سال گذشته رسیده که پایین‌ترین میزان مصرف بنزین در کشور از سال ۱۹۹۷ است. سال گذشته بنزین ۴۴ درصد از کل مصرف مواد نفتی آمریکا را به خود اختصاص داده است.

بخش حمل و نقل ۹۶ درصد از مصرف بنزین موتور را تشکیل می‌دهد، در حالی که بخش‌های صنعتی و تجاری بقیه را مصرف می‌کنند. در سال ۲۰۲۰ مصرف سوخت دیزل نیز ۸ درصد نسبت به سال ۲۰۱۹ کاهش یافته است. دیزل ۲۱ درصد از مصرف نفت آمریکا در سال گذشته را به خود اختصاص داده است. به طور معمول، بیش از سه چهارم کل سوخت دیزل توسط کامیون ها، کشتی‌ها و قطار‌ها در بخش حمل و نقل استفاده می‌شود.

مصرف سوخت جت آخرین بار بیشترین کاهش تا ۶۲ درصد را در سال ۱۹۸۳ مشاهده کرد. سوخت جت و بنزین ۶ درصد از کل مصرف نفت آمریکا در سال گذشته را تشکیل می‌دادند. به طور کلی، برآورد‌های اداره اطلاعات انرژی آمریکا در ماه گذشته نشان داد که مصرف نفت، گاز طبیعی و زغال سنگ در ایالات متحده در سال ۲۰۲۰ تا ۹ درصد کاهش یافت و به پایین‌ترین سطح از سال ۱۹۹۱ رسید. تقاضای فرآورده‌های نفتی که ۴۴ درصد از مصرف سوخت‌های فسیلی در ایالات متحده را شامل می‌شد، سال گذشته ۱۳ درصد نسبت به سال ۲۰۱۹ کاهش یافت.

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)

عناوین برگزیده