تاریخ: ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۵:۲۹
کد خبر: ۲۲۲۲۴۶
‌می‌متالز - رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به پیگیری وضعیت واکسیناسیون اصناف اظهار داشت: با شروع کار دولت سیزدهم، اصناف پیشنهادات خود را با توجه به برنامه وزرا اعلام کنند.

به گزارش می‌متالز، سعید ممبینی در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس با روسای اتاق‌های اصناف مراکز استان‌ها برگزار شد، اظهار داشت: نخستین موضوع پیرامون مدیریت بیماری کرونا و کمک همه جانبه به کاهش شیوع این ویروس بود. بنابر اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سطح رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جامعه به شدت کاهش یافته است و هر بار اوج‌گیری این بیماری موجب خسارات جبران‌ناپذیر به اصناف شده است.

وی تأکید کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی از مهمترین موضوعاتی است که به جد پیگیر آن هستیم و از مدیران صنفی نیز خواستیم تا در راستای افزایش مجدد رعایت‌ها در شهرستان خود، فرهنگ‌سازی لازم را داشته باشند.

رئیس اتاق اصناف ایران در خصوص اهمیت این همکاری تصریح کرد: ما سه میلیون واحد صنفی داریم که هر کدام از این‌ها به طور روزانه محل حضور شاغلان صنفی و مشتریان ایشان خواهد بود. این آمار بزرگی است که نمی‌توان نسبت به آن بی توجه بود.

ممبینی گفت: رعایت پروتکل‌ها چه از جانب فعالان صنفی و چه از جانب مشتریان ایشان امر بسیار مهمی است که تاثیری مستقیم بر روند افزایش یا کاهش مبتلایان به کرونا خواهد داشت. البته نباید تمام فشار‌ها بر اصناف باشد و باید نظارت‌ها بر اماکن عمومی و مراکز پر جمعیت و پر خطر نیز افزایش یابد.

رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به فوت ناشی از کرونای چندین بازرس و مسئول صنفی به موجب ابتلا به بیماری کرونا در خصوص واکسیناسیون اصناف گفت: یکی دیگر از موضوعات و نگرانی‌هایی که در این نشست مطرح شد، موضوع واکسیناسیون اصناف بود. از مدتی پیش، پیگیر اولویت بخشیدن به واکسیناسیون اصناف بوده‌ا‌یم و از وزارت بهداشت درخواست کردیم بازرسان و هیات مدیره اتحادیه‌ها را که به طور مستمر با مردم در ارتباط هستند در اولویت واکسیناسیون قرار دهند.

ممبینی تصریح کرد: از آن جایی که فعالان صنفی نیز به علت ارتباط مستقیم با مشتریان در معرض خطر زیادی هستند، پیش‌تر درخواست داده‌ایم که در اولویت واکسیناسیون قرار گیرند و مجددا تا حصول نتیجه، پیگیر آن خواهیم بود.

وی در ادامه گفت: محور دوم این نشست پیرامون انتخاب وزرای پیشنهادی از سوی دولت و رای اعتماد مجلس به ایشان بود. با توجه به آغاز به کار دولت سیزدهم مدیران صنفی باید با دقت برنامه‌های اقتصادی وزرای پیشنهادی را بررسی کنند و اگر نظراتی دارند باید آن را به وزرای پیشنهادی اعلام کنند تا نقش مشورتی اصناف در ارتباط با دولت سیزدهم را از همین ابتدا به خوبی ایفا کرده باشند.

رئیس اتاق اصناف ایران تاکید کرد: با توجه به تغییر دولت و این که دولت وعده‌هایی در خصوص وضعیت معیشت، کنترل قیمت‌ها و وفور کالا داده است، لازم است تا اصناف حضور فعالی در جلسات تنظیم بازار داشته باشند و هر آنچه در توان دارند اعم از کمک به تامین کالا و اصلاح نظام توزیع به کار بندند.

وی همچنین بیان کرد: اتاق اصناف ایران برای رفع نگرانی جامعه صنفی با جدیت پیگیر اصلاح قانون نظام صنفی از سوی مجلس است که امیدواریم به زودی اتفاق افتد.

منبع: خبرگزاری تسنیم