تاریخ: ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۳:۴۳
کد خبر: ۲۲۲۳۶۹
‌می‌متالز - شرکت‌های تولیدکننده سرب و روی که از زیرمجموعه فلزات اساسی هستند، گزارش یک‌ماهه خود را مانند دیگر شرکت‌ها در سامانه کدال منتشر کردند. در این گزارش دو شرکت «کیمیا» و «فزرین» مورد بررسی قرار گرفته‌اند که هر دو شرکت در تیرماه وضعیت خوبی را نسبت به خردادماه پشت سر گذاشتند. در ادامه گزارش کامل‌تری از عملکرد این دو شرکت می‌خوانید.

«کیمیا»

به گزارش می‌متالز، شرکت صنعتی و معدنی کیمیای زنجان گستران که با نماد «کیمیا» در صنعت فلزات اساسی قرار گرفته و از شرکت‌های فعال در زمینه تولید سرب و روی است، در چهارمین ماه از سال ۱۴۰۰، مبلغ ۴۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان درآمد کسب کرد. این میزان درآمد، از فروش حدود ۴ هزار و ۱۹۰تن محصول حاصل شده است. این شرکت که از فروش محصولات مختلفی درآمد کسب می‌کند، در تیرماه تنها در محصول «کنسانتره روی اکسیده» فروش به ثبت رسانده و تمای درآمد خود را از فروش این محصول حاصل کرده است.

مقایسه درآمد تیرماه و خردادماه نشان می‌دهد که درآمد تیرماه نسبت به ماه قبل با رشد ۶ درصدی همراه بوده و همچنین مقدار فروش محصولات نیز در تیرماه حدود یک هزار تن بیشتر ثبت شده است. علاوه بر این مورد، نرخ فروش تنها محصول فروخته شده شرکت نسبت به خرداد ماه با ۳۰۰ هزار تومان رشد به ازای هر تن روبه‌رو شده است.

درآمد تیرماه ۱۳ درصد بیشتر از میانگین درآمد ماهانه شرکت از ابتدای سال مالی برآورد می‌شود. تمامی درآمد حاصل شده از طریق فروش صادراتی بوده است، همچنین میانگین مقدار فروش محصولات در ۴ ماه ابتدایی حدود ۶ هزار و ۱۵۰ تن بوده که مقدار فروش شرکت این ماه کمتر از میانگین

ثبت شد. «کیمیا» با سرمایه ثبت شده ۱۰۵ میلیارد تومان طی عملکرد ۴ ماهه ابتدایی امسال مبلغ ۱۵۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان درآمد فروش داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۸۲ درصد رشد محسوب می‌شود.

«فزرین»

درآمد تیرماه شرکت زرین معدن آسیا که با نماد «فزرین» در بازار اول فرابورس معامله می‌شود و ارزش بازاری آن در پایان معاملات روز گذشته یک هزار و ۸۳۹ میلیارد تومان ثبت شده، ۸۵ میلیارد تومان بوده است. آمار و ارقام نشان می‌دهد درآمد تیرماه به نسبت خرداد با رشد ۹۳ درصدی همراه شد. بر اساس گزارش‌های شرکت، درآمد تیرماه از فروش ۳ هزار و ۲۰۷ تن محصول به دست آمده است.

این شرکت که فروشنده سه محصول است، در تیرماه فقط توانسته «کنسانتره روی» و «کنسانتره سرب» خود را به فروش برساند و تمامی درآمد شرکت از فروش این دو محصول حاصل شده است. البته گفتنی است که اصل درآمد کلی شرکت نیز از این دو محصول حاصل می‌شود.

افزایش نرخ فروش محصولات در کنار افزایش مقدار فروش آن‌ها نیز مزید بر علت شد که درآمد تیرماه افزایش پیدا کند. «فزرین» با سرمایه ثبت شده ۱۰۸ میلیارد تومان طی عملکرد ۴ ماهه ابتدایی امسال مبلغ ۱۷۵ میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۶۳ درصد رشد محسوب می‌شود.

منبع: دنیای اقتصاد

عناوین برگزیده