تاریخ: ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۴۴
بازدید: ۲۶۶
کد خبر: ۲۲۲۵۷۸
سرویس خبر : فلزات غیرآهنی
نماینده ورزقان و خاروانا در خانه ملت عنوان کرد

قدردانی از طرح ایجاد نیروگاه برق در مجتمع مس سونگون

‌می‌متالز - سرمایه‌گذاری روی انرژی و به‌ویژه نیروگاه برق جزو اولویت‌های کشور است و از طرح ایجاد نیروگاه برق در مجتمع مس سونگون استقبال می‌شود.

به گزارش می‌متالز، نماینده ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب افزود: ایجاد چنین نیروگاهی با ظرفیت بالا می‌تواند علاوه بر تضمین پایداری انرژی در مجتمع مس سونگون، به اقتصاد و پایداری انرژی در منطقه و کشور نیز کمک کند که جای تقدیر و تشکر دارد. الهوردی دهقانی در ادامه با بیان اینکه ورود به صنایع پایین‌دستی مس یکی از اهداف اصلی طرح‌های توسعه مجتمع مس سونگون است گفت: توسعه مجتمع مس سونگون باید به‌صورت کامل و قابلیت تبدیل به محصولات نانو و پایه باشد و تولید کاتد به‌تن‌هایی نمی‌تواند عامل پیشرفت واقع شود.

نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های موجود در کشور‌های همسایه افزود: باید مطالعات در خصوص زمینه‌های قابل همکاری با شرکت‌های خارجی همجوار صورت گرفته و با استفاده از این ظرفیت‌ها و تامین بازار فروش و با استفاده از ظرفیت‌های بخش‌خصوصی به دنبال ایجاد تنوع در سبد کالایی محصولات مجتمع مس سونگون باشیم.

وی با اشاره به مرحله جانمایی عملیات اجرایی شهرک مس افزود: باید برای صنایع پایین‌دستی و سرمایه‌گذاری روی آن تمرکز ویژه‌ای انجام گیرد و با استفاده از ظرفیت‌های دانشگاهی و صنعتی به‌صورت جدی نه مطالعاتی و تئوری، وارد عمل شویم و همواره زمان باید به‌عنوان مهم‌ترین فاکتور در نظر گرفته شود.

دهقانی با اشاره به برنامه‌ریزی شرکت مس برای سرمایه‌گذاری روی حمل‌ونقل ریلی افزود: در کنار این پروژه، در صورت همراهی شرکت مس و کمک به حمل‌ونقل ریلی استان و وصل شدن شهرستان ورزقان به شبکه ریلی سراسری کشوری می‌توان از ظرفیت‌های بازار‌های ترکیه، روسیه و... استفاده و تحول خوبی در منطقه ایجاد کرد.

منبع: دنیای اقتصاد

عناوین برگزیده