تاریخ: ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۵:۲۰
کد خبر: ۲۲۳۰۱۸
‌می‌متالز - به گفته کارشناسان، قیمت طلا زیر ۱۸۰۰ دلار در هر اونس، یک نقطه شروع عالی برای خریداران است و این فلز گرانبها را از نظر فنی جذاب می‌کند.

به گزارش می‌متالز، در هفته جاری به نظر می‌رسد داده‌های اقتصادی زیادی بتواند بازار را تحت تاثیر قرار بگذارد. به طور کلی آینده برای طلا صعودی پیش‌بینی شده است و به نظر می‌رسد دلار روند مخالفی داشته باشد.

هفته برای دلار

آمار خرده‌فروشی روز سه‌شنبه مورد توجه بسیاری قرار خواهد گرفت. به دنبال اعداد چشمگیر حقوق و دستمزد غیرکشاورزی، بازار‌ها انتظار اعداد مثبت را خواهند داشت. داده‌های هفته گذشته، پیام‌های متفاوتی ارسال کردند، به همین دلیل، عدم قطعیت و افزایش نوسان را در بازار به دنبال داشت.

روز پنجشنبه، داده‌های هفتگی ادعا‌های بیکار برای هفته اول آگوست، همراه با داده‌های تولید FED، مورد توجه قرار می‌گیرد.

در حالی که اعداد و ارقام فدرال کلیدی هستند، انتظار می‌رود داده‌های اولیه ادعا‌های بیکاری از تأثیر بیشتری برخوردار باشند. در زمینه سیاست‌های پولی، صورت جلسه FOMC در روز چهارشنبه نیز راهنمایی‌های زیادی را ارائه می‌دهد. هرگونه صحبت در مورد کاهش تعداد بازار‌های کار باعث افزایش حمایت دلار می‌شود.

در هفته منتهی به ۱۳ آگوست (۲۲مرداد)، شاخص نقطه دلار با ۰٫۳۰ درصد کاهش به ۹۲٫۵۱۸ رسید.

هفته برای یورو

هفته‌ای آرام در زمینه داده‌های اقتصادی است. برآورد دوم اعداد تولید ناخالص داخلی منطقه یورو در روز سه شنبه مورد توجه قرار می‌گیرد. برای آزمایش پشتیبانی EUR، انتظار هرگونه اصلاح نزولی را داشته باشید. بانک مرکزی اروپا در سه ماهه سوم نگرانی‌هایی را درباره رشد اقتصادی ایجاد کرده است. پایین آوردن سطح برای سه ماهه دوم چشم‌انداز تاریک تری را ارائه می‌دهد.

ارقام نهایی تورم در منطقه یورو در روز چهارشنبه و ارقام تورم عمده فروشی از آلمان نیز مورد توجه خواهد بود.

در این هفته، یورو با ۰٫۳۰ درصد افزایش به ۱٫۱۷۹۷ دلار رسید.

هفته برای طلا

در تابستان امسال، بازار طلا سرمایه‌گذاران را سر پا نگه داشته است و آخرین قیمت فلز گرانبها پس از افت کوتاه‌مدت به وارد سطح ۱۷۰۰ دلار در هر اونس در اوایل هفته، افزایش یافته است.

تحرکات سریع ۱۰۰ دلاری برای فضای فلزات گرانبها بسیار ناپایدار است، زیرا با توجه به برخی ناهنجاری‌های اقتصادی در زمینه داده‌ها، علاقه مجدد مشاهده می‌شود.

میلمن خاطرنشان کرد: قیمت طلا زیر ۱۸۰۰ دلار در هر اونس یک نقطه شروع عالی برای خریداران است و این فلز گرانبها را از نظر فنی بسیار جذاب می‌کند.

میلمن می‌گوید: «این نقطه قیمت بسیار جذابی برای ورود طلا پس از عقب‌نشینی کمی است. این باعث تشویق ما می‌شود. در عرض چند ساعت، طلا به بالای ۱۷۰۰ دلار بازگشت. اگر ما هفته آینده به بالای ۱۸۰۰ دلار برسیم، شوکه نمی‌شوم. من اکنون بیشتر صعودی ارزیابی می‌کنم.»

کارشناس فلزات گرانبها افزود: یکی دیگر از نشانه‌های مثبت طلا، تقاضای فیزیکی در آسیاست.

او گفت: برخی نشانه‌های بسیار صعودی در سمت تقاضا وجود دارد. ما شاهد هستیم که طلا و جواهر طلا و سکه طلا در جهت درستی در هند روند رو به رشدی دارد. این امر می‌تواند تقاضای بیشتر برای معامله را برانگیزد.

منبع: تجارت نیوز

عناوین برگزیده