تاریخ: ۲۷ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۸:۱۶
بازدید: ۵۴۷
کد خبر: ۲۲۳۱۴۳
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

پیش‌بینی بورس بعد از تعطیلات کرونایی / کدام گروه‌ها رشد می‌کنند؟

‌می‌متالز - با توجه به تعطیلی تهران و بورس به دلیل گسترش کرونا در کشور، معاملات بازار سهام چند روزی است که متوقف شده است. حالا پیش‌بینی بازار توسط کارشناسان بعد از تعطیلی یک هفته‌ای به چه صورت است؟

به گزارش می‌متالز، سلمان نصیرزاده، کارشناس بازار سرمایه درباره پیش‌بینی بازار سرمایه بعد از تعطیلات گفت: از زمانی که شاخص کل در محدوده ۱٫۴ میلیون واحد قرار گرفت، رشد بازار تحت تاثیر نرخ ارز قرار گرفت. در حال حاضر هم روند نرخ ارز تاثیری جدی بر بازار دارد.

نصیرزاده افزود: در حال حاضر تحرکات بازار مناسب است. البته ممکن است در این مسیر اصلاحی داشته باشیم، اما اتفاق جدی در بازار نیست.

وی درباره روند بازار هفته آینده گفت: به نظر می‌رسد بعد از تعطیلی چند روزه بورس و انتشار گزارش ماهانه شرکت‌ها روند بازار تغییر کند. اگر گزارش‌ها خوب باشد قطعا روند بازار مثبت خواهد بود.

وی در بخش دیگری گفت: بازار در حال حاضر به دنبال گروه‌های با ظرفیت بالا برای رشد است و جریان نقدینگی به سمت گروه‌هایی حرکت می‌کند که از روند کلی بازار جدا مانده‌اند؛ بنابراین در روز‌های آینده احتمالا شاهد روند مثبت گروه‌های خودرو، بانک، انبوه‌سازان و مواد غذایی باشیم.

همچنین نیما میرزایی هم درباره پیش‌بینی بازار بعد از تعطیلات گفت: روند بازار هفته آینده مانند هفته گذشته خواهد بود. همچنین روند شاخص کل مثبت و صعودی است. وی درباره گروه‌های پیش‌رو در بازار هفته آینده بعد از تعطیلات کرونایی هم گفت: نماد‌های بزرگ و شاخص‌ساز بازار سهام می‌توانند روند قابل قبولی را داشته باشند.

منبع: تجارت نیوز

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده
پرطرفدارترین عناوین