تاریخ: ۱۴ شهريور ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۵:۲۴
کد خبر: ۲۲۵۹۲۸
‌می‌متالز - آمریکا جهت افزایش دسترسی مردم به بنزین و کاهش فشار افزایش قیمت آن در پمپ بنزین‌ها، اجازه برداشت از ذخایر استراتژیک نفت را به برخی شرکت‌ها داده است.

به گزارش می‌متالز، آمریکا به دومین پالایشگاه در ایالت لوئیزیانا اجازه دسترسی به ذخایر استراتژیک نفت خام را داده است، چون اکثر سکو‌های تولیدکننده نفت خلیج مکزیک پس از طوفان ایدا هنوز هم بسته هستند.

وزارت انرژی آمریکا اعلام کرد پالایشگاه پلاسید ۳۰۰ هزار بشکه نفت خام از این ذخایر را دریافت خواهد کرد. شرکت اکسون موبیل هم ۱.۵ میلیون بشکه از این ذخایر برداشت کرده است. این شرکت‌ها باید طی دو تا سه ماه، نفت برداشت شده را به علاوه تعدادی بشکه‌های اضافی بازگردانند.

جو بایدن اعلام کرد از تمام ابزارهایش برای افزایش دسترسی مردم به بنزین و کاهش فشار افزایش قیمت آن در پمپ بنزین‌ها استفاده خواهد کرد. لوئیزیانا که پالایشگاه‌هایش یک پنجم ظرفیت فرآوری نفت خام آمریکا را بر عهده دارند، با کمبود سوخت دست و پنجه نرم می‌کند که باعث افزایش قیمت بنزین در سراسر آمریکا شده است.

حداقل سه شرکت که به طور معمول نفت خود را از سکو‌های خلیج مکزیک به دست می‌آوردند مجبور به خرید درجات مختلف نفتی شده‌اند. جستجو برای یافتن این منابع نفتی باعث افزایش قیمت نفت شده است.

انتظار می‌رود قیمت بنزین با نزدیک شدن به تعطیلات روز کارگر در آمریکا به بالاترین رقم طی ۷ سال گذشته برسد. ۱۲ درصد از ظرفیت فرآوری نفت خام آمریکا به دنبال طوفان ایدا کاهش یافته یا متوقف شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم