تاریخ: ۱۶ شهريور ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۱۱
کد خبر: ۲۲۶۴۳۴
‌می‌متالز - راه اندازی طرح فیلتراسیون در شرکت معادن سنگ آهن احیاء سپاهان خواف برای ۵۰نفر اشتغال ایجاد کرده است.

به گزارش می‌متالز، مدیرعامل شرکت معادن سنگ آهن احیاء سپاهان گفت: برای تولید کنسانتره درراه اندازی پروژه فیلتراسیون در شرکت معادن خواف این شرکت سالانه یک میلیون و دویست هزار مترمکعب آب نیاز است.

مجید معصومی بیان داشت: کمبود آب در منطقه، مشکلات تامین آب کارخانجات و خطرات زیست محیطی ناشی از سد باطله و امکان استفاده از آب برگشتی در کارخانجات کنسانتره از مهمترین اهداف ساخت پروژه فیلتراسیون بوده است.

وی مدت زمان اجرای این پروژه را ۲سال عنوان کرد و افزود: این پروژه می‌تواند روزانه حدود ۸۰درصد آب باطله را به سیستم برگرداند که با این کار هم مسئله زیست محیطی را رعایت می‌کنیم و هم آب را که عنصر حیاتی است به چرخه تولید باز می‌گردانیم.

مدیرعامل شرکت معادن سنگ آهن احیا سپاهان با اشاره به اینکه این پروژه باعث صرفه جویی ۴میلیون یورو شده است بیان کرد: میزان سرمایه گذاری صورت گرفته در بخش تحقیقاتی، آزمایشگاهی و ساخت و راه اندازی پروژه فیلتراسیون بالغ بر ۵/۵میلیون یورو سرمایه گذاری ارزی و ۴۰۰میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی بوده است.

معصومی خاطرنشان کرد: چرخه تولید کنسانتره در هر ساعت موجب تولید ۱۰۰تُن باطله می‌شود که تصفیه صنعتی و بازگرداندن آن به چرخه تولید روشی مناسب و موثر در رفع محدودیت منابع آبی و مشکلات ناشی از آن است.

وی صرفه جویی در مصرف آب این پروژه را ۸۵۰هزار مترمکعب عنوان کرد و ادامه داد: راه اندازی پروژه فیلتراسیون بطور مستقیم برای ۵۰نفر در بخش‌های مهندسی، اپراتوری و تعمیرات اشتغال ایجاد کرده است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما خراسان رضوی