تاریخ: ۱۷ شهريور ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۰۸
کد خبر: ۲۲۶۶۳۵
سند توسعه‌ای گوهرسنگ‌ها تا سال ۱۴۱۰ تعریف شد
‌می‌متالز - مجری طرح توسعه صنعت گوهرسنگ با بیان اینکه ایمیدرو دو دوره پنج ساله برای توسعه صنعت گوهرسنگ‌ها تدوین کرده است، گفت: در دوره ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۵، پنج استراتژی و در دوره ۱۴۰۵ تا ۱۴۱۰، سه استراتژی با برنامه‌های مختلف تعریف شده است.

به گزارش می‌متالز، ابومحمد هاشمی افزود: از جمله استراتژی‌های دوره اول سند ملی توسعه صنعت گوهرسنگ می‌توان به اصلاح ساختار کلان صنعت، توسعه زیرساخت‌ها و بهبود محیط کسب و کار، توسعه مدیریت و منابع انسانی و توسعه سرمایه¬گذاری و تولید اشاره کرد.

وی اظهار داشت: توسعه منابع تامین گوهرسنگ خام، توسعه سرمایه‌گذاری و تولید، توسعه بازار داخلی، منطقه‌ای و جهانی نیز به عنوان استراتژی دوره دوم تعیین شده است.
سند ملی توسعه صنعت گوهرسنگ کشور در شورای راهبری صنعت گوهرسنگ با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت و سایر دستگاه‌های دولتی مرتبط و تشکل‌های بخش خصوصی و با محوریت ایمیدرو تصویب شده است.
سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در راستای هموارسازی راه توسعه صنعت گوهرسنگ با همکاری با سایر سازمان‌های ذیربط دولتی و تشکل‌های بخش خصوصی، استراتژی‌های تعریف شده در این سند ملی را اجرایی می‌کند.

منبع: ایمیدرو

عناوین برگزیده
پرطرفدارترین عناوین