تاریخ: ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۳:۵۸
کد خبر: ۲۲۷۱۶۰
‌می‌متالز - شرکت ملی نفت ابوظبی (ADNOC) روز پنج‌شنبه اعلام کرد که بازوی تجاری آن دریافت یک تسهیلات اعتباری ۲/ ۱میلیارد دلاری را با گروهی از هفت بانک داخلی و بین‌المللی نهایی کرده است. این شرکت در یک پست در فضای مجازی اعلام کرد که این وام برای تامین هزینه‌ها و رشد تجاری ADNOC Global Trading مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به گزارش می‌متالز به نقل از عرب‌نیوز، از بانک‌های درگیر در این معامله می‌توان به استاندارد چارترد، HSBC، بانک تجاری ابوظبی، دویچه بانک، سوسیته جنرال، SMBC و بانک یونی کردیت اشاره کرد. این شرکت نفتی دولتی با تاکید بر اینکه رقم این قرارداد بیش از حد موجودی اعتباری منعقد نشده است، اظهار کرد: اعتبار بیشتر از موجودی آخرین تسهیلات نشان‌دهنده اعتماد به شرکت تجاری ادنوک گلوبال (AGT) و ساختار سهامداری قوی آن است. مارتین روترز، مدیر مالی AGT، در لینکدین گفت که این معامله دو بار به‌دلیل بهره بالای بانک‌ها لغو شده است.

شرکت تجاری ادنوک گلوبال یک سرمایه‌گذاری مشترک بین ادنوک با سهام ۶۵درصد، شرکت Eni ایتالیا با ۲۰درصد سهم و شرکت OMV اتریش با ۱۵درصد سهم است. این شرکت در سال ۲۰۲۰ برای تجارت محصولات تصفیه‌شده و تامین مواد اولیه فعال شد. بر اساس وب‌سایت ادنوک، این شرکت همچنین در بازار مواد اولیه و کاغذ برای بشکه‌های نفتی و مشتقات آن فعال است. روترز گفت: همان‌طور که ما فعالیت‌های خود را در بازار‌های جدید گسترش می‌دهیم و دفاتر جدیدی را در آسیا، اروپا و ایالات متحده باز می‌کنیم، سیستم‌ها، افراد و تسهیلات اعتباری مناسب برای ارائه یک طرح تجاری بلند پروازانه در اختیار داریم. شرکت ادنوک با در اختیار داشتن ۱۳۷میلیارد بشکه نفت درجا، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های نفتی جهان از نظر مالکیت ذخایر به‌شمار می‌آید. شرکت ادنوک در سال ۱۹۷۱ تاسیس شد و هم‌اکنون ظرفیت تولید نفت آن بالغ بر ۱/ ۳میلیون بشکه در روز است.

منبع: دنیای اقتصاد