تاریخ: ۱۶ مهر ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۸:۰۳
کد خبر: ۲۳۱۱۴۷
‌می‌متالز - نورد ۳۰۰ و خدمات فنی تولید، میلگرد ۳۰ آلیاژی با گرید cr ۲، ۷۰ برای اولین بار در ذوب آهن اصفهان تولید شد.

به گزارش می‌متالز، پس از تولید آرک TH ۳۶ و ریل مترو UIC ۵۴، میلگرد آلیاژی ۳۰ نیز در یک ماه اخیر به عنوان سومین محصول تولیدی به سبد محصولات ذوب آهن اصفهان اضافه شد.

علیرضا مهرابی، سرپرست خدمات فنی و تولید مدیریت مهندسی نورد با اعلام این خبر گفت: با همت و تلاش شبانه‌روزی پرسنل نورد ۳۰۰ و خدمات فنی تولید، میلگرد ۳۰ آلیاژی با گرید cr ۲، ۷۰ برای اولین بار در ذوب آهن اصفهان تولید شد.

وی افزود: بیشترین زمینه مصرف این محصول در گلوله‌های آسیاب سیمان (رول فورج شده) است که با درخواست بخش خصوصی و در تناژ بالا تولید شد.

سرپرست خدمات فنی و تولید مدیریت مهندسی نورد تصریح کرد: کلیه مراحل مطالعاتی، طراحی و تراش غلتک و طراحی هادی آن در مجموعه خدمات فنی و تولید نورد انجام شد. مهرابی گفت: میلگرد جدید با رعایت کلیه آیتم‌های استاندارد ۱۰۰۶۰ و به ویژه کیفیت عالی ovaliti (بیضوی بودن) زیر سه دهم تولید شد که این عدد داخل استاندارد، یک میلی متر است و با توجه به کیفیت عالی شکل ظاهری محصول، ارزش بالایی جهت بازار‌های داخلی و صادراتی دارد.

وی بیان کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در آینده نه چندان دور، پروفیل‌های جدید نیز در مدیریت مهندسی نورد تولید خواهد شد.

محمد صدری سرپرست نورد ۳۰۰ نیز گفت: پس از درخواست معاونت فروش مبنی بر تولید میلگرد ساده سایز ۳۰ با همکاری کارشناسان دفتر طراحی کالیبر، نقشه کالیبراسیون و جدول نوردی تهیه شد و تولید این محصول در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: تولید میلگرد ساده سایز سنگین با توجه به ابعاد درخواستی، نسبت به میلگرد آجدار به تجربه و مهارت نفرات و آمادگی تجهیزات و قطعات مصرفی نیاز داشت، بنابراین برنامه‌ریزی و سرویس‌های لازم انجام و میلگرد آلیاژی ۳۰ با موفقیت تولید شد.

منبع: صدای بورس