تاریخ: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۴۹
کد خبر: ۲۳۱۷۳۹
در جریان سومین جشنواره اینوماین صورت می‌گیرد:
‌می‌متالز - مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو اعلام کرد: همزمان با برگزاری سومین جشنواره اینوماین، ۵ نشست تخصصی در حوزه‌های نوین توسعه بخش معدن طی روز‌های ۲۶ تا ۲۸ مهر برگزار می‌شود.

به گزارش می‌متالز، غلامرضا ملاطاهری با بیان این مطلب اظهار داشت: نشست‌های تخصصی جشنواره اینوماین با هدف آماده سازی اکوسیستم نوآوری برای پذیرش مباحث روز و مهم در صنایع معدنی و نیز بررسی چالش‌های موجود این صنعت از نگاه نوآوری برگزار می‌شود. وی ادامه داد: نشست‌های تخصصی توسط کمیته علمی جشنواره تعیین شده و با همکاری شرکت‌های معدنی، صنعتی، دانش بنیان و نوآور برگزار خواهد شد. امکان مباحثه و پرسش و پاسخ در این نشست‌ها فراهم است.

مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو با اشاره به موضوع‌های نشست‌های تخصصی جشنواره اینوماین، تصریح کرد: این نشست‌ها شامل «اهمیت سیاستگذاری راهبردی دولت در تکمیل زنجیره ارزش معدنکاری: با نگاهی خاص به تجارت بین الملل و انتقال تکنولوژی» و «نقش انقلاب صنعتی چهارم در اکوسیستم نوآوری معدن و صنایع معدنی: با تبیین جایگاه استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان» است.

وی افزود: عناوین دیگر نشست‌ها مشتمل بر «رویکرد‌های نوین دانش بنیان در اکتشافات و معدنکاری عمیق مواد معدنی: با نگاهی به تجربیات کشور‌های پیشرو»، «بررسی فضا‌های کسب و کار جدید در حوزه فرآوری مواد معدنی: با نگاهی ویژه به عناصر استراتژیک» و «آسیب شناسی اکوسیستم نوآوری معدن و صنایع معدنی ایران» است.

ملاطاهری خاطرنشان کرد: نشست‌های یاد شده، توسط ایمیدرو، دانشگاه تهران و عاملیت موسسه یونیدرو در محل کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران، سالن افشار برگزار می‌شود که از این رو از موسسه مذکور به دلیل تلاش‌های انجام شده برای برگزاری جشنواره اینوماین تشکر می‌کنم.

منبع: ایمیدرو