تاریخ: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۷:۳۸
کد خبر: ۲۳۱۸۱۲
‌می‌متالز - بر اساس گزارش ماه اکتبر صندوق بین المللی پول (IMF)، انتظار می‌رود میانگین قیمت نفت در سال ۲۰۲۱ تقریباً ۶۰ درصد بیشتر از سال ۲۰۲۰ باشد و به ۶۵.۶۸ دلار در هر بشکه برسد.

به گزارش می‌متالز، بر اساس گزارش ماه اکتبر صندوق بین المللی پول (IMF) که روز سه شنبه منتشر شد، انتظار می‌رود میانگین قیمت نفت در سال ۲۰۲۱ تقریباً ۶۰ درصد بیشتر از سال ۲۰۲۰ باشد و به ۶۵.۶۸ دلار در هر بشکه برسد.

بنابراین، صندوق بین المللی پول پیش بینی ماه ژوئیه خود را برای افزایش قیمت نفت در سال ۲۰۲۱ حفظ کرد.

به گفته تحلیلگران این صندوق، قیمت نفت در سال ۲۰۲۲ به ۶۴.۵۲ دلار در هر بشکه می‌رسد و در میان مدت بدون تغییر باقی می‌ماند.

صندوق بین المللی پول همچنین اعلام کرد که در سال ۲۰۲۱ قیمت نفت ۵۹ درصد بیشتر از متوسط سال قبل خواهد بود. در سال ۲۰۲۰ متوسط قیمت نفت به ۴۱.۲۹ دلار در هر بشکه رسید.

در عین حال، نویسندگان این گزارش معتقدند که در درازمدت، شرایطی پیش می‌آید که قیمت‌ها کاهش می‌یابد و در سال ۲۰۲۶ به ۵۶.۳ دلار در هر بشکه خواهد رسید.

در این گزارش همچنین آمده است: عواملی که ممکن است در کوتاه مدت به رشد قیمت نفت کمک کنند، کاهش سطح تولید جهانی نفت به دلیل کاهش سرمایه گذاری‌ها در سال گذشته و همچنین ادامه حمایت قیمت‌ها از سوی اوپک پلاس است.

درعین حال، عواملی که می‌توانند منجر به کاهش قیمت‌ها شوند ممکن است موج جدید کرونا و افزایش تولید توسط ایران، لیبی و ونزوئلا و همچنین رشد تولید نفت شیل در ایالات متحده باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم