تاریخ: ۰۲ آذر ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۵:۱۴
کد خبر: ۲۳۷۰۱۸
‌می‌متالز - شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت افت ۲هزارواحدی مواجه شد.

به گزارش می‌متالز، در جریان دادوستد‌های امروز بازار سرمایه بیش از ۴ میلیارد و ۲۷۳ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۳ هزار و ۹۸۸ میلیارد تومان در بیش از ۵۲۵ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۲ هزار و ۵۲۱ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۴۰۴ هزار و ۶۱۱ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نماد‌های معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین و پالایش نفت بندرعباس شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، پتروشیمی پارس و پتروشیمی فناوران با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازار‌های فرابورس ایران هم با معامله ۳ میلیارد و ۳۴۷ میلیون ورقه به‌ارزش یک هزار و ۹۱۳ میلیارد تومان در ۴۸۶ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۳۷ واحد افت کرد و در ارتفاع ۲۰ هزار و ۱۴۹ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نماد‌های معاملاتی فرابورس ایران، سرمایه‌گذاری صبا تامین و پلیمر آریا ساسول شد و در مقابل شرکت‌های پتروشیمی تندگویان، گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و صنایع پتروشیمی تخت جمشید امروز بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده
صمت سوریه
وزیر صنعت، معدن و تجارت در رأس هیأتی از فعالان اقتصادی وارد دمشق شد

صمت سوریه