تاریخ: ۰۵ آذر ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۰:۳۱
کد خبر: ۲۳۷۳۱۸
‌می‌متالز - در حادثه انفجار گاز متان در یکی از معادن روسیه در منطقه سیبری، ۵۲ نفر جان خود را از دست داده و بیش از ۶۰ نفر هم دچار جراحت شده‌اند.

به گزارش می‌متالز به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم و به نقل از خبرگزاری «نووستی»، وزارت حوادث غیرمترقبه روسیه تأیید کرد که در جریان حادثه انفجار معدن "ایستویاژنیا" در منطقه کمروفسکی (در شمال شرق این کشور) ۵۲ نفر، شامل ۴۶ نفر از کارگران این معدن و ۶ نیروی امداد و نجات جان خود را از دست دادند.

پیش از این مقامات شهر بلووسکی در این منطقه از کشته شدن ۵۲ نفر در حادثه انفجار روز پنج‌شنبه در این معدن خبر دادند.

علاوه بر این، در این حادثه ۶۷ نفر دیگر مجروح شده‌اند که ۳۹ تن از آن‌ها در بیمارستان‌های منطقه بستری شدند. ضمن اینکه ۱۱ نفر از نیرو‌های امداد و نجات نیز در هنگام کمک رسانی برای بیرون آوردن افراد گرفتار در معدن، دچار جراحت شدند که اکثراً در اثر استنشاق دود، دچار مشکلات تنفسی هستند.

در زمان وقوع این حادثه در معدن "ایستویاژنیا" ۲۸۵ نفر حضور داشتند که ۲۳۹ نفر آن‌ها تخلیه شدند. بر اساس اطلاعات اولیه، این اتفاق در اثر انفجار گاز متان رخ داد که می‌تواند در اثر یک جرقه احتمالی باشد و در نتیجه دود غلیظ ناشی از آن کل محوطه معدن را پر کرد.

"ایگور کراسنوف" دادستانی کل روسیه دستور بررسی امنیت تمامی معادن موجود در منطقه کمروفسکی را صادر کرد. در رابطه با این حادثه پرونده قضایی تشکیل شده و کمیته تحقیقات نیز از بازداشت ۳ نفر از مقامات مسئول این معدن به دلیل سهل انگاری خبر داده است. فرماندار منطقه سه روز عذای عمومی به خاطر بزرگداشت یاد قربانیان این حادثه اعلام کرده است.

"ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه بعد از ظهر دیروز (پنج‌شنبه) در پیام تسلیتی، وقوع این انفجار را یک فاجعه تأسف بار نامیده و با خانواده‌های قربانیان این حادثه ابراز همدردی کرد. وی همچنین دستور رسیدگی و کمک فوری به تمامی مجروحان این انفجار را صادر کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده