تاریخ: ۲۲ دی ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۵:۴۵
کد خبر: ۲۴۴۳۳۳
‌می‌متالز - رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: برای تک نرخی شدن ارز ابتدا باید خود مسوولان دولتی هماهنگ و همراه باشند و مردم نیز در کف میدان مانند هدفمندی یارانه‌ها اقناع شوند، اما دولت محترم هنوز این فضا را محیا نکرده است.

به گزارش می‌متالز، محمدجواد عسکری رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پاسخ به بررسی برنامه‌ها و میزان آمادگی دولت برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی نهاده‌های دامی در بودجه ۱۴۰۱ اظهار داشت: برای جلوگیری از ایجاد نوسانات قیمت‌ها معتقدیم که دو نرخی بودن ارز باید برداشته شود و به سمت تک نرخی شدن برویم، زیرا وجود ارز چند نرخی خود فساد زا است.

وی افزود: برای اجرای تک نرخی شدن ارز ابتدا باید خود مسوولان دولتی در راس هماهنگ و همراه باشند و مردم نیز در کف میدان مانند هدفمندی یارانه‌ها اقناع شوند، اما دولت محترم هنوز این فضا را محیا نکرده است.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس ادامه داد: مادامی که دولت نتواند فضای لازم برای اجرای تک نرخی شدن ارز و اقناع مردم ایجاد کند نباید این طرح اجرا شود و در صورت اجرا کشور با آسیب جدی مواجه می‌شود.

وی در پاسخ به اینکه دولت چه زمانی به آمادگی لازم برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی کالا‌های اساسی می‌رسد، و آیا این طرح به بودجه سال ۱۴۰۱ می‌رسد گفت: مجلس بار‌ها تاکید کرده است که دولت قبل از اجرای این طرح باید حتما زیرساخت‌های لازم را فراهم کند و حتی در این زمینه به دولت نامه زده ایم و پیگیری کرده ایم، اما فراهم کردن شرایط بستگی به اقدامات دولت دارد.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه دولت چقدر فرصت دارد تا بتوانند مجلس را برای اجرای این طرح متقاعد کند تصریح کرد: تا پایان سال باید این فضا ایجاد شود، اما برای بهمن ماه هم نهاده‌های دامی اختصاص یافت و احتمالا دولت نتوانند برای سال ۱۴۰۱ شرایط لازم برای اجرای این طرح را فراهم کند.

عسگری در پاسخ به اظهارات صورت گرفته در ارتباط با حذف یارانه نان و احتمال خرید نان با کارت مخصوص گفت: نان جزو کالا‌های است که یارانه آن ادامه پیدا می‌کند و هیچ تغییری در این ارتباط نداریم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده