تاریخ: ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۳:۵۸
کد خبر: ۲۶۹۴۲۷
‌می‌متالز - در پی درج خبری در روزنامه و وب‌سایت فرهیختگان مبنی بر ارائه گزارشی در خصوص تسهیلات دریافتی کارکنان بانک‌ها که در رسانه‌های دیگر نیز بازتاب داشت، بانک رفاه کارگران با انتشار توضیحاتی به برخی مطالب و آمار‌های اشتباه در این گزارش پاسخ داد.

به گزارش می‌متالز، اخیراً مطلبی در برخی از رسانه‌ها منتشر شده که در آن میانگین تسهیلات پرداختی به کارکنان بانک رفاه به اشتباه یک میلیارد و ۸۰ میلیون تومان عنوان شده است. این در حالی است که برای محاسبه میزان پرداخت تسهیلات به کارکنان، باید مجموع کارکنان شاغل و بازنشسته را در نظر گرفت و محاسبه کرد؛ اما در خبر مذکور صرفا به کارکنان شاغل این بانک بدون در نظر گرفتن آمار همکاران بازنشسته پرداخته شده است.

بر اساس این گزارش، مجموع تسهیلات پرداخت شده به کارکنان بانک رفاه کارگران در طول سالیان و به صورت تدریجی بوده و اگر این مبلغ پرداختی به تعداد کارکنان بانک یعنی ۹۵۵۴ نفر و ۴۰۱۵ نفر از کارکنان بازنشسته آن (در مجموع ۱۳۵۶۹ نفر) تقسیم شود، میانگین دریافت تسهیلات کارکنان بانک رفاه کارگران ۶ میلیارد و ۱۹۰ میلیون ریال می‌شود و نه ۱۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریالی که در گزارش به اشتباه آمده است. بدون شک میانگین دریافت تسهیلات کارکنان بانک رفاه کمتر از سقف تعیین شده برای کارکنان سیستم بانکی و طی ادوار خدمت است.

لازم به ذکر است، میزان تسهیلات پرداختی به کارکنان بانک‌ها تابع قوانین و مقرراتی است که توسط مراجع قانونی ذیربط تعیین می‌شود و بانک رفاه کارگران همواره خود را ملزم به رعایت سقف تسهیلات تعیین شده در دستورالعمل‌ها و آئین‌نامه‌های مربوط دانسته و می‌داند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده