تاریخ: ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۴:۰۶
کد خبر: ۲۶۹۷۱۹
‌می‌متالز - ظرفیت و تولید زنجیره مس جهانی طی ۵ ماهه نخست ۲۰۲۲ میلادی افزایش یافت. قیمت جهانی مس نیز با نوسانات قیمتی حدود ۵۰۰ دلاری، به حدود ۷۷۹۰ دلار در تن رسیده است.

به گزارش می‌متالز، براساس تازه‌ترین گزارش گروه مطالعات بین المللی مس (ICSG)، معادن مس جهان از ابتدای ژانویه تا پایان می ۲۰۲۲ میلادی، حدود ۸ میلیون و ۸۱۹ هزار تن کنسانتره تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۲۱ میلادی، ۸ میلیون و ۵۸۸ هزار تن بود که حاکی از افزایش ۲.۷ درصدی تولید است.

از این میزان، ۴ میلیون و ۴۵۴ هزار و ۲۰۰ تن مربوط به قاره «آمریکا»، یک میلیون و ۸۷۱ هزار و ۹۰۰ تن «آسیا»، یک میلیون و ۲۶۰ هزار و ۲۰۰ تن «آفریقا»، ۸۵۳ هزار و ۵۰۰ تن «اروپا» و ۳۷۹ هزار تن مربوط به «اقیانوسیه» بوده است.

افزایش ۵ درصدی ظرفیت معادن مس

در همین مدت، ظرفیت معادن مس جهان به ۱۱ میلیون و ۱۸۷ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۲ میلادی (۱۰ میلیون و ۶۵۰ هزار تن)، حاکی از افزایش ۵ درصدی است.

افزایش ۲.۹ درصدی تولید مس تصفیه شده

فعالان مس جهانی طی ۵ ماهه نخست ۲۰۲۲، حدود ۱۰ میلیون و ۵۴۸ هزار تن مس تصفیه شده تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۲۱ میلادی، ۱۰ میلیون و ۲۵۱ هزار تن بود که نشان دهنده افزایش ۲.۹ درصدی است.

افزایش ۲ درصدی ظرفیت تولید مس تصفیه شده

ظرفیت تولید کارخانه‌های مس تصفیه شده در جهان طی ۵ ماهه نخست ۲۰۲۲ میلادی، ۱۲ میلیون و ۶۸۵ هزار تن بود که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال ۲۰۲۱ میلادی (۱۲ میلیون و ۴۳۷ هزار تن)، حدود ۲ درصد افزایش یافت.

قیمت جهانی مس در نوسان

بنا به این گزارش، قیمت جهانی مس در ماه اخیر میلادی (آگوست) با نوسان حدود ۵۰۰ دلاری مواجه بوده است. به طوری که در ماه گذشته میلادی، این رقم، حدود ۷۷۷۰ دلار در تن بود و با نوساناتی به حدود ۷۳۰۰ دلار در تن رسید. اکنون نیز به ۷۷۹۰ دلار در تن افزایش پیدا کرده است.

منبع: ایمیدرو

عناوین برگزیده