تاریخ: ۲۷ شهريور ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۳:۵۹
کد خبر: ۲۷۴۲۳۷
‌می‌متالز - شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افت ۱۱هزار واحدی روبرو شد.

به گزارش می‌متالز، در جریان دادوستد‌های امروز بازار سرمایه بیش از ۴ میلیارد و ۶۷۲ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۳ هزار و ۵۲۱ میلیارد تومان در بیش از ۲۵۴ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۱۱ هزار و ۱۸۳ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۳۷۷ هزار و ۹۱۵ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نماد‌های معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت اصفهان و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل شرکت‌های سایر اشخاص بورس انرژی، ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس و بیمه دانا با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازار‌های فرابورس ایران هم با معامله ۲ میلیارد و ۶۴۲ میلیون ورقه به‌ارزش ۱۰ هزار و ۴۸۳ میلیارد تومان در ۱۶۵ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۰۱ واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۸ هزار و ۶۳۰ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نماد‌های معاملاتی سنگ آهن گهر زمین، پتروشیمی تندگویان و پالایش نفت لاوان بیشترین اثر مثبت بر این نماگر به نام زغال سنگ پرورده طبس، بهمن دیزل و توسعه مسیر برق گیلان شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده