تاریخ: ۲۶ شهريور ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۵:۴۹
کد خبر: ۲۷۴۳۵۷
معاون وزیر نفت خبر داد؛
‌می‌متالز - معاون امور بین الملل وزیر نفت از صادرات نفت به ازبکستان و توسعه صادرات نفتی ایران در آسیای مرکزی خبر داد.

به گزارش می‌متالز، احمد اسدزاده در گفتگو با رسانه ملی افزود: در سفر اخیر که با حضور رئیس جمهور و وزیر نفت انجام شد و سفر قبلی که ما با یک هیاتی از وزارت نفت و برخی شرک‌های خصوصی نفتی گاز و پتروشیمی با ازبکستان داشتیم در مجموع پنج تفاهم نامه با ازبکستان امضا و یک نقشه راه کلی برای همکاری‌ها با این کشور تنظیم شد.

وی با بیان اینکه پالایشگاه‌های ازبکستان با ۵۰ درصد ظرفیت کار می‌کنند، گفت: این کشور دارای دو پالایشگاه عمده نفتی است که ۲۳۰ هزار بشکه ظرفیت پالایشی دارند.

اسدزاده ادامه داد: در مذاکرات اخیری که با ازبکستان داشتیم مقرر شد برای احیا و بازسازی این پالایشگاه‌ها، نفت ایران به پالایشگاه‌های این کشور صادر شود.

وی در خصوص زمان اجرای تفاهمات گفت: در جلسه رؤسای جمهور مقرر شد در هفته آینده‌ای که نمایشگاه ایران پلاست در کشورمان برگزاری می‌شود هیاتی از ازبکستان به ایران سفر کند و در قالب ۴ کارگروه، این موضوعات با جزئیات بیشتری دنبال شود کارگروه بالادستی و پایین دستی، نیروی انسانی و کارگروه تجارت این چهار کارگروه عمده‌ای است که مقرر شد از هفته آینده هیات ازبکستانی بیایند و فرآیند پیگیری این توافقات را دنبال کنیم.

منبع: اگزیم نیوز

عناوین برگزیده