تاریخ: ۲۷ شهريور ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۰:۵۸
کد خبر: ۲۷۴۷۲۶
بابت رد دیون به ارزش ۹۵۰ میلیارد تومان:
‌می‌متالز - ۷.۴۷ درصد سهام شرکت فولادی حاضر در بورس تحت مالکیت ایمیدرو بابت رد دیون به صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان ملی فولاد به ارزش ۹۵۰ میلیارد تومان واگذار شد.

به گزارش می‌متالز، شرکت پارس فولاد سبزوار از واگذاری ۷.۴۷ درصد سهام تحت مالکیت ایمیدرو به صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان ملی فولاد به ارزش ۹۵۰ میلیارد تومان خبر داد و با توقف نماد روبرو شد.

بر این اساس، "فسبزوار" اعلام کرد: با عنایت به قرارداد منعقد شده انتقال سهام بابت رد دیون فی مابین سازمان خصوصی سازی و صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان ملی فولاد، تعداد ۲۹۸ میلیون و ۹۳۰ هزار و ۱۴۵ سهم معادل ۷.۴۷ درصد از سهام شرکت پارس فولاد با قیمت ۳۱۷۸ تومان هر سهم به ارزش ۹۵۰ میلیارد تومان ۲۵ تیر ماه مورد معامله قرار گرفت و از تملک سازمان ایمیدرو خارج و به صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان ملی فولاد واگذار شد. درصد مالکیت قبلی ایمیدرو از سهام ناشر ۱۵ درصد بود که با واگذاری به ۷.۵۳ درصد رسید؛ بنابراین گزارش، فرایند عرضه اولیه ۱۵ درصد سهام پارس فولاد سبزوار ۲۴ شهریور سال گذشته انجام و هر سهم این شرکت با کاهش آمار خریداران، ۳۱۲۵ تومان کشف قیمت شد.

منبع: بورس پرس

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده