تاریخ: ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۳:۳۴
کد خبر: ۲۷۴۷۴۸
مرکز مطالعات و اکتشاف مواد معدنی عربستان سعودی خبر داد:
‌می‌متالز - مرکز مطالعات و اکتشاف مواد معدنی عربستان سعودی از کشف ذخایر طلا و مس در مدینه خبر داد. این کشور توانسته در سال قبل ۸ میلیارد دلار در بخش معدن سرمایه جذب کند.

به گزارش می‌متالز به نقل از وب سایت Middle East Monitor، مرکز مطالعات و اکتشاف مواد معدنی عربستان سعودی در تازه‌ترین گزارش خود از کشف ذخایر جدید مس و کانسار‌های طلا در سایت‌های منطقه مدینه خبر داد. ذخایر طلا در محدوده ابا الر‌ها Aba Al-Raha قرار دارد. همچنین ذخایر مس کشف شده نیز در در ۴ سایت واقع در پهنه المدیق واقع شده است.

نیاز به جذب سرمایه گذاری ۵۳۳ میلیون دلاری

انتظار می‌رود این اکتشافات جدید سرمایه گذاری داخلی و بین المللی به میزان تقریبی ۵۳۳ میلیون دلاری را جذب کرده و حدود ۴ هزار شغل ایجاد کنند. این اکتشافات در زمره دستاورد‌های اخیر عربستان در سال جاری قرار دارد که به توسعه بخش معدن در راستای چشم انداز ۲۰۳۰ میلادی این کشور به منظور رسیدن به اقتصاد متنوع کمک می‌کند.

وزیر صنعت و منابع معدنی عربستان، خالد المدیفر، در تیر ماه سال جاری اعلام کرد پس از تصویب قانون‌های مشوق سرمایه گذاری در این کشور، طی سال گذشته بیش از ۸ میلیارد دلار سرمایه گذاری مستقیم خارجی در بخش صنایع معدنی عربستان سعودی صورت گرفته است.

در ابتدای سال ۲۰۲۲ میلادی عربستان سعودی از پیش بینی جذب ۱۷۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری در بخش معدن این کشور تا پایان دهه خبر داد. اگرچه، سرعت رشد اکتشافات و توسعه معدن این کشور از سال ۲۰۱۸ میلادی با اعلام ارزش ۱.۳ تریلیون دلاری بخش مواد معدنی شاهد روند کند تری بوده است.

منبع: ایمیدرو

عناوین برگزیده