تاریخ: ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۹:۰۵
کد خبر: ۲۷۴۸۳۷
‌می‌متالز - کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از پذیریش ماموریت توسعه حمل‌ونقل کانتینری کریدور شمال-جنوب با محوریت بندر چابهار خبر داد.

به گزارش می‌متالز، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از پذیرش مأموریت توسعه حمل و نقل کانتینری در قالب کریدور شمال- جنوب خبر داد و اعلام کرد: این مأموریت در راستای رونق هر چه بیشتر کریدور شمال-جنوب با محوریت بندر چابهار، به شرکت کشتیرانی والفجر محول شده است.

بر این اساس، پیش بینی می‌شود با ورود والفجر به عملیات کانتینری از مسیر بندر چابهار قیمت تمام شده و زمان حمل کانتینر‌های ترانزیتی از مسیر بنادر هند به کشور‌های حوزه CIS و افغانستان کاهش یابد. حمل کالای ترانزیتی از طریق بندر چابهار از طریق شبکه حمل ونقلی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به صورت DOOR TO DOOR خواهد بود.

در وضعیت فعلی، عملیات کانتینری این شرکت انتفاعی و در راستای کسب سود نبوده و گروه کشتیرانی و در رابطه با رونق یافتن بندر چابهار و احیا کریدور شمال-جنوب به مأموریت ملی خود عمل کرده و به دنبال انتفاع مالی نیست؛ هر چند عملیات حمل و نقلی در این مسیر به‌گونه‌ای مدیریت خواهد شد که زیانی نیز متوجه مجموعه ذی‌نفعان نشود.

کشتیرانی والفجر برای رونق یافتن بندر چابهار و توسعه عملیات ترانشیپی از این بندر به بنادر هند، منطقه خلیج فارس و عمان با استفاده از کشتی‌های فیدری خود در حال برنامه‌ریزی است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده