تاریخ: ۲۶ دی ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۲:۰۱
کد خبر: ۲۸۸۳۰۳
وزیر اقتصاد اعلام کرد:
‌می‌متالز - وزیر اقتصاد با تاکید بر عدم بازگشت به روش‌های اشتباه و قبلی فروش خودرو، توصیه ایی به منتقدین عرضه خودرو در بورس کالا کرد.

به گزارش می‌متالز، احسان خاندوزی در میزگرد تخصصی بررسی جوانب عرضه خودرو در بورس کالا گفت: برای به ثمر نشستن و انگیزه دادن به تولیدکننده غیر از سیاست تحریک تقاضا، نیاز است در سمت عرضه به نحوی عمل کرد که چشم‌انداز سودآوری برای تولیدکننده مبتنی بر بهبود کیفیت مثبت باشد و انگیزه داشته باشد با تمام ظرفیت کار کند.

وی افزود: تولید کمتر ظرفیت‌های موجود در سال جاری محصول سیاست‌های کلان و نادرست است و باید برای رشد تولید و اشتغال سیاست‌های صحیح اتخاذ شود. دسترسی و قیمت‌گذاری منصفانه برای مردم، مصرف کننده و تولیدکننده از ضروریت‌های تحقق این مهم است. نباید به مصرف کننده اجحاف شود و همزمان نباید با سیاست‌های دستوری چشم انداز تولید را تیره و تار کرد.

این عضو کابینه دولت ادامه داد: بازگشت به شیوه‌های قبلی فروش خودرو که طی چند سال اخیر انجام شده، زیبنده مردم نیست. نباید به روش‌های اشتباه گذشته در عرضه خودرو رجوع کرد. رویکرد دولت سیزدهم محدود کردن ویژه خواری، توسعه دسترسی مردم و بهبود چشم‌انداز تولید و تولیدکننده به صورت همزمان است.

به گفته خاندوزی، سیاست‌گذار به دنبال انتخاب بهینه است و هزینه‌های احتمالی آن را هم می‌پذیرد. از ساز و کار‌های کم هزینه و پر منفعت‌تر نسبت به ساز و کار‌هایی که سال‌های قبل آزموده شده، استقبال می‌شود. منتقدین در عرضه خودرو راهکار پیشنهاد دهند نه اینکه به روش‌های اشتباه گذشته رجوع کنند. باید تحلیل‌های دقیق را جایگزین تحلیل‌های غلط و سطحی کرد و به اتکای آن تصمیمات صحیح گرفت.

منبع: بورس پرس

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده