تاریخ: ۲۷ دی ۱۴۰۱ ، ساعت ۲۲:۵۶
کد خبر: ۲۸۸۵۵۱
‌می‌متالز - رئیس اداره آموزش، پژوهش و فناوری اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی از آغاز طرح مهارت آموزی نردبان از ۱۹ دی ماه با هدف ارتقای سطح مهارت فنی جوانان برای ورود به بازار صنعتی و تجاری کشور در استان خبر داد.

به گزارش می‌متالز، ناصر بهزاد اظهار داشت: با توجه به اهمیت اشتغال جوانان و ارتقای سطح مهارتی آن‌ها و پیدا کردن زمینه مهارتی مورد علاقه‌ایشان، فراهم کردن زمینه اطلاع رسانی و آموزش‌های مقدماتی و پیشرفته صنعتی از موارد بسیار حائز اهمیت و مورد نیاز جامعه بشمار می‌آید.

وی افزود: از طرف دیگر با توجه به حضوری شدن دانشگاه‌ها و مدارس کشور و همچنین محدودیت زمانی دانشجویان و دانش‌آموزان به ویژه دانشجویان دو سال اول دانشگاه‌ها و دانش آموزان دو سال آخر متوسطه دوم و عدم توانایی حضور آن‌ها در مراکز پیشرفته صنعتی، فراهم آمدن فرصت آموزش صنعتی به صورت مجازی یک موضوع قابل توجه و حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: در همین راستا وزارت صنعت، معدن و تجارت و نهاد مردمی رسالت و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی با محوریت رسانه مهارتی نماتک طرحی را با عنوان "طرح نردبان" ارائه کردند.

رئیس اداره آموزش، پژوهش و فناوری اداره کل صمت خراسان رضوی تصریح کرد: این طرح که به منظور ارتقای سطح مهارت فنی جوانان به ویژه برای دانش‌آموزان و دانشجویان در نظر گرفته شده است با ارائه ۵۵ دوره آموزشی در زمینه‌های مختلف صنعتی برای اولین بار در کشور با محوریت اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی به صورت آزمایشی به مرحله اجرا در آمده است و می‌تواند زمینه لازم برای آموزش متقاضیان را فراهم کند.

بهزاد خاطرنشان کرد: رشته‌های پیش بینی شده شامل رشته‌های الکترونیک و کامپیوتر، کنترل و ابزار دقیق، مواد و بازرسی، پایپینگ و فرآیند، مکانیک، برق و تاسیسات، صنایع و مدیرت و عمران و معماری است که می‌توانند جهت افزایش رشد صنعتی کشور مفید باشند.

وی تاکید کرد: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت نردبان به آدرس www.nardbaan.ir ضمن اطلاع از شرایط دوره‌ها، مقدمات لازم برای آموزش و یافتن زمینه علاقمندی خود را فراهم کنند.

منبع: شاتانیوز

عناوین برگزیده