تاریخ: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ، ساعت ۰۱:۴۲
بازدید: ۳۴۱
کد خبر: ۲۹۰۳
سرویس خبر : خودرو و قطعه سازی

طرح امحای خودروهای قاچاق همچنان روی میز

می متالز - در شرایطی که گمان می‌رفت ماجرای خودروهای قاچاق پایان یافته و قرار بر صادرات آنهاست، رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز همچنان از احتمال امحای آنها صحبت به میان می‌آورد.
طرح امحای خودروهای قاچاق همچنان روی میز

آن طور که حبیب‌الله حقیقی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم عنوان کرده، اگر شرایط صادرات پورشه‌ها و دیگر خودروهای لوکس قاچاق فراهم نیاید، این خودروها امحا خواهند شد. به گفته وی، در صورت فراهم نشدن صادرات خودروهای قاچاق به کشورهای دیگر، راهی جز امحای آنها نیست و این اقدام باید انجام شود.

حقیقی تاکید کرده که طبق قانون، کالاهای قاچاق کشف شده نباید در بازار داخلی بازتوزیع شوند و بر این اساس ابتدا باید شرایط صادرات آنها فراهم شود وگرنه امحا خواهند شد. موضوع امحای خودروهای قاچاق به کشور از جمله بنز و پورشه از سال گذشته مطرح بود و اگرچه ابتدا اصرار زیادی روی امحای آنها وجود داشت، با این حال در نهایت تصمیم گرفته شد که خودروهای موردنظر صادر شوند.

با این حال به‌نظر می‌رسد هنوز شرایط برای صادرات خودروهای قاچاق چندان فراهم نیامده؛ بنابراین دوباره بحث امحای آنها پیش کشیده است. در این شرایط باید منتظر ماند و دید پورشه‌ها و بنزهای قاچاقی که وارد کشور شده اند، راهی به بازارهای خارجی خواهند داشت یا اینکه در نهایت به قول رئیس ستاد مبارزه با قاچاق ارز و کالا، امحا خواهند شد.

عناوین برگزیده