تاریخ: ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۲:۲۶
کد خبر: ۲۹۶۳۳۴
‌می‌متالز - معاون بهره برداری شرکت صبا فولاد خلیج فارس از ثبت رکورد جدید تولید روزانه بریکت گرم در کارخانه صبا فولاد بندرعباس خبر داد.

به گزارش می‌متالز، احسان رسولی صبح امروز (۲۵ اسفندماه) در تشریح این خبر، افزود: در روز‌های گذشته، رکورد روزانه تولید بریکت گرم در صبا فولاد، سه بار ارتقاء یافت و به حد نصاب چهار هزار و ۲۰۰ تن در شبانه روز رسید.

وی بیان کرد: پیش از این بیشترین تولید روزانه در این شرکت چهار هزار و ۸۰ تن در شبانه روز بود که در مهر ماه سال جاری به ثبت رسید.

معاون بهره برداری شرکت صبا فولاد خلیج فارس خاطرنشان کرد: این رکورد در اسفند ماه امسال به ۴۱۲۶ تن، ۴۱۵۰ تن و در نهایت به ۴۲۰۰ تن تولید در شبانه روز ارتقاء پیدا کرد و بیشترین میزان تولید روزانه در این کارخانه ثبت شد.

رسولی ادامه داد: کارخانه صبا فولاد خلیج فارس نخستین تولید کننده بریکت گرم در ایران با ظرفیت تولید یک و نیم میلیون تن در سال و جزء سه شرکت بزرگ صادر کننده بریکت در دنیا محسوب می‌شود که در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در بندرعباس قرار دارد.

وی در پایان عنوان کرد: بریکت گرم از مواد اولیه و پیش ساز صنعت آهن و فولاد است که کاربرد‌های گسترده‌ای در صنعت فولاد دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

عناوین برگزیده