تاریخ: ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ، ساعت ۰۰:۵۲
بازدید: ۳۶۵
کد خبر: ۳۱۰۴
سرویس خبر : فلزات غیرآهنی

ایرالکو برای خروج خط پنجم قدیم از تولید تا پایان اردیبهشت فرصت دارد

می متالز - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت:شرکت ایرالکو برای خارج کردن خط پنجم قدیم از مدار تولید بر اساس مصوبه کارگروه آلودگی هوای اراک تنها تا پایان اردیبهشت ماه فرصت دارد و باید تمامی تلاش برای اجرای این مهم به کار گرفته شود.
ایرالکو برای خروج خط پنجم قدیم از تولید تا پایان اردیبهشت فرصت دارد

سعید محمودی عنوان کرد:مصوبات کارگروه کاهش آلودگی هوای کلانشهر اراک شرکت آلومینیوم ایران را موظف به تعطیلی خطوط ۴ و ۵ کارخانه تا پایان سال ۹۵ کرده بود که این هم می توانست نقش بزرگی در اصلاح وضعیت آلودگی هوای این کلانشهرداشته باشد.

وی افزود: براساس این مصوبات خط چهارم قدیم ایرالکودر آذرماه سال ۹۵ از مدار تولید خارج شد که اتفاق بزرگی در حوزه کنترل و کاهش آلودگی هوای اراک داشت اما، دیگ های موجود در خط پنج این واحد صنعتی در موعد مقرر تعطیل و برچیده نشد.

محمودی عنوان کرد: در نشست کارگروه کاهش آلودگی هوای کلانشهر اراک، شرکت ایرالکو با اشاره به تنگناهای مالی خواستار فرصتی برای اجرایی کردن این مصوبه را داشت و کارگروه با بررسی موارد و مسائل این شرکت با دستور استاندار مرکزی کمیسیونی تخصصی تشکیل داد و مسائل و مشکلات ایرالکو به صورت دقیق واکاوی شد.

وی تاکید کرد: براساس تصمیم و نظر اعضای این کمیسیون آخرین مهلت برای ایرالکو در اجرای مصوبه مذکور پایان اردیبهشت ماه است و مقرر شد که درصورت نبود توانایی لازم برای تعطیلی خط پنج ، با ارائه برنامه دقیق این بخش تا پایان تیرماه سال ۹۶ تعطیل و از مدار خارج شود.
مدیرکل محیط زیست استان مرکزی افزود: محیط زیست استان مرکزی به عنوان یکی از اعضای کمیسیون مکلف به پذیرش نظر و تصمیم های گرفته شده در کمیسیون تخصصی است.
کلانشهر اراک در در زمره هشت شهر آلوده کشور طبقه بندی شده و استفاده خطوط قدیم ایرالکو از فناوری فرسوده به گفته کارشناسان یکی از عوامل اثرگذار و محوری در آلایندگی هوای این شهر است.

عناوین برگزیده