تاریخ: ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۳:۴۲
بازدید: ۱۳۹
کد خبر: ۳۱۷۵۵۹
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

قیمت دلار امروز ۲۷ شهریور ۱۴۰۲/ دلار کاهشی شد

‌می‌متالز - قیمت دلار پس از چند روز که بالای مرز ۴۹ هزار و ۵۰۰ تومان تثبیت شده بود، امروز به زیر این کانال برگشت و به ۴۹ هزار و ۳۵۰ تومان رسید. این روند کاهشی تا کجا ادامه دارد؟

به گزارش می‌متالز، روز گذشته بود که دو خبر جداگانه از کاهش شدید قیمت دلار داده شد. روزنامه ایران از برگریزان قیمت دلار خبر داده و گفته بود آزادی زندانیان دو تابعیتی و انتقال پول‌های ایران از کره‌جنوبی به قطر عامل ریزش قیمت دلار است.

خبرهایی هم از وحشت در بازار دلار به گوش میرسد و گفته میشود دانه‌درشت‌ها در تلاش برای خروج از بازار ارز هستند و می‌خواهند دارایی خود را از این بازار خارج کنند.

قیمت دلار امروز ۲۷ شهریور ۱۴۰۲/ دلار کاهشی شد

این اخبار نشان می‌داد که احتمالا دولت در تلاش است تا روند بازار را نزولی کند و قیمت دلار را کاهش دهد. اتفاقی که امروز ۲۷ شهریور ماه در بازار رخ داد و دلار بالاخره بعد از چند روز که در محدوده ۴۹ هزار و ۷۰۰ تومانی جاخوش کرده بود، نزولی شد و به نیمه اول کانال ۴۹ هزار تومان برگشت و به ۴۹ هزار و ۳۵۰ تومان رسید. اما آیا کاهش قیمت دلار ادامه‌دار است؟

پیش از این معامله‌گران اعلام کرده بودند که مرز حساس قیمت دلار محدوده ۴۹ هزار و ۷۰۰ تومان و ۴۹ هزار و ۲۰۰ تومان است. اگر تدلار بتواند از مرز ۴۹ هزار و ۷۰۰ تومان رشد شود، وارد کانال ۵۰ هزار تومان می‌شود و روند بازار افزایشی است. اما اگر قیمت دلار کاهشی باشد و به زیر ۴۹ هزار و ۲۰۰ تومان برسد و در این کانال بماند، احتمال کاهش قیمت دلار وجود دارد و می‌توان امیدوار بود که دلار وارد کانال ۴۸ هزار تومان می‌شود.

فعلا دلار خود را به محدوده ۴۹ هزار و ۲۰۰ تومان نزدیک کرده و باید دید آیا این محدوده را از دست می‌دهد یا نه. دور از ذهن نیست که دولت در چند روز آینده با ارزپاشی قیمت دلار را کاهشی کند. اما نکته‌ای که کارشناسان تاکید می‌کنند ماندگاری قیمت دلار در کانال پایین‌تر است. مساله‌ای که کارشناسان اقتصادی با دیده تردید به آن نگاه می‌کنند. چون معتقدند که دلار در چند ماه گذشته در کانال ۴۹ هزار تومان کف‌سازی کرده و فعلا این ارز قصد کاهش قیمت بیشتر را ندارد. مگر اینکه رویداد سیاسی خاصی رخ دهد.

از طرف دیگر، رئیس جمهور امروز برای سفر به نیویورک تهران را ترک کرده و بازار در انتظار نتیجه این نشست است.  باید دید نتیجه این سفر چه تاثیری بر بازار ارز می‌گذارد. چون بازار ارز سال گذشته پس از سفر رئیسی به نیویورک، در بازه ۱۰ روزه افزایش ۱۵۰۰ تومانی را تجربه کرد.

منبع: تجارت نیوز

عناوین برگزیده