تاریخ: ۲۸ شهريور ۱۴۰۲ ، ساعت ۰۱:۰۲
بازدید: ۲۵۴
کد خبر: ۳۱۷۶۶۵
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان گفت:

رشد ۵۶ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندر انزلی/ آغاز صادرات سیمان از بنادر گیلان

‌می‌متالز - مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه صادرات سیمان از بنادر گیلان آغاز خواهد شد، گفت: تخلیه و بارگیری کالا در بندر انزلی ۵۶ درصد افزایش یافت.

به گزارش می‌متالز، حسین یونسی در نشست بررسی موضوعات حوزه بندری بنادر استان گیلان با حضور عضو هیات عامل و معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر، اظهار داشت: از سال گذشته تاکنون شاهد رونق اقتصادی در مجتمع بندری انزلی هستیم.

وی افزود: از ابتدای سال تا بیست و یکم شهریور ماه ۹۷۱ هزار تن کالا در مجتمع بندری انزلی تخلیه و بارگیری شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، شاهد رشد ۵۶ درصدی هستیم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به بنادر آستارا و چمخاله، خاطرنشان کرد: عملکرد بندر آستارا منفی بوده، اما انتظار می‌رود با توجه به اینکه سازمان بنادر، استاندارد‌ترین کانال دسترسی را از سال گذشته در اختیار بهره بردار این بندر قرار داده، این شرکت بزرگ در کشور عملکرد بهتری را به نمایش بگذارد.

یونسی با بیان اینکه روند تکمیل فاز اول بندر تفریحی گردشگری چمخاله پیشرفت خوبی داشته و پیمانکار وعده بهره برداری آن در دهه مبارک فجر را داده است، تصریح کرد: فاز دوم مهم‌تر از فاز نخست است و آن هم انتخاب سرمایه گذاری مناسب برای این بندر خواهد بود که با توجه به همت استانی که برای به ثمر رسیدن این پروژه وجود دارد، امیدواریم شاهد نتایج تاثیرگذار و ماندگار در منطقه باشیم.

وی با اشاره به اقدامات اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در راستای تعامل شهر و بندر، عنوان کرد: لایروبی حاشیه بلوار تاریخی و مرمت و بازسازی اسکله گرد شهرستان بندرانزلی، آغاز لایروبی تالاب بین المللی انزلی و تعریض خیابان بایندر منتهی به مجتمع بندری از جمله اقدامات اداره کل در راستای مسوولیت‌های اجتماعی بوده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان در مورد صادرات از بنادر استان، گفت: رایزنی‌های بسیار به منظور صادرات سیمان صورت گرفت که در نهایت منجر شد که اولین محموله صادراتی سیمان در ابتدای هفته وارد مجتمع بندری انزلی شود و تنوع کالا‌های صادراتی نیز در این بندر افزایش یابد.

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادر و دریانوردی

عناوین برگزیده