تاریخ: ۲۷ آبان ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۳:۳۷
بازدید: ۱۳۶
کد خبر: ۳۲۴۱۶۹
سرویس خبر : خودرو و قطعه سازی

آغاز چهارمین مرحله ثبت‌نام خودرو‌های وارداتی

آغاز چهارمین مرحله ثبت‌نام خودرو‌های وارداتی
‌می‌متالز - براساس اطلاعیه ارائه شده توسط سامانه یکپارچه خودرو‌های وارداتی، از امروز (شنبه) سایت سامانه برای چهارمین دوره ثبت‌نام خودرو‌های واردشده که همه فرآیند‌های اخذ مجوز را طی کرده‌اند، ویژه شرکت‌کنندگان مرحله اول (نوبت‌دار‌های مرحله اول که اسفند پارسال ثبت درخواست کرده‌اند) به مدت سه روز با عرضه هشت مدل خودرو فعال خواهد شد.

به گزارش می‌متالز، متقاضیان خودرو‌های وارداتی که در مرحله اول ثبت‌نام در اسفندماه سال گذشته ثبت تقاضا کرده و نوبت‌دهی شده‌اند، طی سه مرحله برای دریافت خودروی موردنظر خود طبق اولویت‌های انتخابی اقدام کرده و تخصیص متناسب با ظرفیت موجود خودرو‌ها (خودرو‌ها بر اساس ظرفیت موجود به اولویت اول افراد اختصاص پیدا می‌کند) صورت گرفت و نتایج آن مشخص شد. حال در‌حالی‌که حدود ١٠ روز از عرضه قبلی که شش خودرو عرضه شده بود، می‌گذرد، سایت سامانه یکپارچه خودرو‌های وارداتی برای باقی متقاضیان که هنوز تخصیصی به آن‌ها صورت نگرفته، از امروز (شنبه ٢٧ آبان) بازگشایی و فعال می‌شود. بر اساس اطلاعیه‌ای که سامانه یکپارچه خودرو‌های وارداتی ارائه کرده است، برای متقاضیان خودرو‌های وارداتی که در مرحله اول ثبت‌نام کرده و اولویت آن‌ها مشخص شده، سامانه صرفا جهت انتخاب خودرو‌هایی که در جداول آمده است، از روز شنبه ٢٧ آبان‌ماه تا پایان‌روز دوشنبه (ساعت ۲۳:۵۹ روز ٢٩ آبان ماه) در دسترس خواهد بود.

در این مرحله که چهارمین دوره عرضه خودرو‌های وارداتی است، متقاضیان می‌توانند سه اولویت از میان محصولات اعلامی را که شامل پنج محصول دارای قیمت قطعی در مبادی ورودی و سه محصول دارای قیمت علی‌الحساب در مبادی ورودی است، انتخاب کنند. لازم به تاکید است که هیچ‌گونه ثبت‌نام جدیدی در این مرحله انجام نمی‌شود و انتخاب خودرو در سامانه صرفا مختص ثبت‌نام‌کنندگان مرحله اول است. پنج خودروی عرضه‌شده در این دوره از ثبت‌نام دارای قیمت قطعی در مبادی ورودی هستند. از این میان هیوندای توسان یک‌میلیارد و ۹۶۸میلیون و ۶۱۲هزار تومان، هیوندای النترا یک‌میلیارد و ۷۵۷هزار و ۵۳۲هزار تومان، هیوندای اکسنت یک‌میلیارد و ۴۹۲میلیون و ۵۸۱هزار تومان، تویوتا کرولا ۱۲۰۰ سی‌سی یک‌میلیارد و ۷۳۲‌میلیون و ۸۰۰هزار تومان و کیا سونت یک‌میلیارد و ۷۴۷میلیون و ۳۰۰هزار تومان قیمت دارند. این قیمت‌ها، قیمت قطعی در مبادی ورودی است که هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص همچون بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره‌گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و... بدان اضافه خواهد شد.

همچنین سه خودروی عرضه‌شده در این دوره از ثبت‌نام دارای قیمت علی‌الحساب در مبادی ورودی است، که بر این اساس، قیمت علی‌الحساب هیوندای سرتا یک‌میلیارد و ۳۰۰‌میلیون تومان، تویوتا کرولا ۱۵۰۰ سی‌سی یک‌میلیارد و ۵۵۰‌میلیون تومان و دانگ فنگ شانگ مکس یک‌میلیارد تومان است. قیمت علی‌الحساب اعلام‌شده، قیمت در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی معمولِ پس از ترخیص، هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت قطعی که مصوب خواهد شد، اضافه خواهد می‌شود.

منبع: دنیای اقتصاد

عناوین برگزیده
لزوم تغییر حکمرانی در حوزه معدن/ مهم‌ترین ظرفیت اقتصادی کشور چیست؟ / ۹۸ درصد ظرفیت‌های معدنی کشور را حبس کردیم/ آقای پزشکیان شما آخرین امید مردم ایران هستید و طرحی نو در اندازید
«بهرام شکوری» رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق ایران در نشست «مسعود پزشکیان» رئیس‌جمهور منتخب با فعالان اقتصادی:

لزوم تغییر حکمرانی در حوزه معدن/ مهم‌ترین ظرفیت اقتصادی کشور چیست؟ / ۹۸ درصد ظرفیت‌های معدنی کشور را حبس کردیم/ آقای پزشکیان شما آخرین امید مردم ایران هستید و طرحی نو در اندازید