تاریخ: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ، ساعت ۱۱:۰۷
بازدید: ۲۸۵
کد خبر: ۳۴۵۶
سرویس خبر : آهن و فولاد

زیرساخت صنعت، ورق است

می متالز - ورق زیرساخت کشور محصوب می شود و اولویت اول شرکت های تولیدکننده لوله و پروفیل، تامین آن از بازار داخل و نه واردات است.
زیرساخت صنعت، ورق است

سید علی محمد ابویی مهریزی، رئیس سندیکای لوله و پروفیل با تاکید بر اینکه ورق فولادی مواد اولیه بسیاری از صنایع پایین دستی است، گفت: با توجه به گستردگی صنایعی که از ورق به عنوان مواد اولیه استفاده می کنند، ورق فولادی به عنوان زیر ساخت صنعت کشور محسوب شده و برای توسعه کشور از آن استفاده می گردد.

به طور مثال نیاز کشور به لوله های انتقال آب برای تامین آب آشامیدنی نشان می دهد که ۶ میلیون تن ورق ۱.۵ تا ۱۶ میلی متر نیاز داریم که در صورت تامین ورق مورد نیاز، بخشی از این لوله ها از سوی سندیکای لوله و پروفیل و انجمن لوله های قطور تولید می شود.

ابویی خاطرنشان کرد: اعتقاد من این است اگر تنها هدف بازرگانی مطرح است، با صادرات می توان به آن رسید درحالی که اگر بحث اشتغال و بازرگانی با هم در کشور مطرح می شود باید تمامی بخش ها برادرانه در جهت توسعه صنعتی و اقتصادی کشور حرکت کنند. لذا توصیه من این است ورق در داخل به قیمت های جهانی عرضه گردد و تامین نیاز داخل هم به صورت واقعی در اولویت تولیدکنندگان داخلی قرار گیرد. این موضوع نه تنها سبب ایجاد اشتغال می شود بلکه محصول نهایی و با ارزش افزوده بیشتر صادر خواهد شد.

رئیس سندیکای لوله و پروفیل ادامه داد: ما اعتقادی به واردات کالا از خارج نداریم بلکه اولویت نخست ما تامین از بازار داخل است اما لازم است قیمت ها منطقی شود و بازارسازی موجود از بین برود تا واحدها متضرر نگردند.

منبع: چیلان
عناوین برگزیده