تاریخ: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ، ساعت ۲۳:۲۵
بازدید: ۳۲۸
کد خبر: ۳۵۰۴
سرویس خبر : معادن و مواد معدنی
پیروزبخت:

استاندارد مورد نیاز معادن در ایران وجود دارد/ مشکل اصلی اجرا نشدن استانداردها

می متالز - رئیس سازمان ملی استاندارد با اشاره به وجود بیش از 267 عنوان استاندارد نکات ایمنی داخل و اتمسفر معادن، اجرایی نشدن آنها را دلیل اصلی بروز حوادث دلخراش نظیر حادثه معدن زمستان یورت آزادشهر عنوان کرد.
استاندارد مورد نیاز معادن در ایران وجود دارد/ مشکل اصلی اجرا نشدن استانداردها

«نیره پیروزبخت» دیروز (دوشنبه) در نشست خبری در جمع خبرنگاران با اشاره به وجود نزدیک به 245 استاندارد در موارد مختلف ایمنی ها، جوشکاری، ماشین آلات و ... ، تصریح کرد: اکنون چهار مورد استاندارد معادن زغال سنگ و هشت مورد استاندارد ماشین آلات معادن تدوین شده و 267 مورد استاندارد درباره نکات ایمنی داخل و اتمسفر معادن طراحی شده است.
این مقام مسئول با بیان اینکه از نظر سند و مدرک چیزی کم نداریم، خاطرنشان کرد: نخستین بار سه سال پیش پیشنهاد استاندارد بین المللی طبقه بندی حوادث معدنی از سوی ایران به سازمان بین المللی استاندارد (ISO) ارائه و نگاشته شد؛ اما شاید توجه نکردن صاحبان معادن موجب اجرایی نشدن این استانداردها باشد.
پیروزبخت با اظهار تاسف از حادثه پیش آمده در انفجار معدن در استان گلستان، ابراز امیدواری کرد سطح فرهنگ و دانش عموم کارکنان واحدهای تولیدی و معدنی بالاتر رفته و استانداردهای لازم رعایت شود.
حادثه انفجار معدن زمستان یورت آزادشهر که ظهر چهارشنبه هفته گذشته رخ داد در مجموع 35 کشته و افزون بر 73 مصدوم برجا گذاشته است.

منبع: ایرنا
عناوین برگزیده