تاریخ: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ، ساعت ۱۱:۴۰
بازدید: ۳۳۵
کد خبر: ۳۵۱۸
سرویس خبر : آهن و فولاد

آهن و فولاد ارفع در سال گذشته چه مقدار تولید و فروش داشت؟

می متالز - ارفع در سال گذشته درکل بیش از یک میلیون و 586 هزار تن شمش و آهن اسفنجی تولید کرد که 21. 42 درصد بیشتر از سال 94 بود که ارزش فروش این شرکت هم مثبت بود و این مسئله به دلیل بهبود وضعیت بازار فولاد و همینطور افزایش نرخ ها در سال قبل بوده است.
آهن و فولاد ارفع در سال گذشته چه مقدار تولید و فروش داشت؟

براساس اطلاعات کدال (سامانه جامع اطلاع رسانی ناشران) شرکت آهن و فولاد ارفع در گزارش حسابرسی نشده خود تولید شمش فولادی سال قبل را ۷۲۳ هزار تن و تولید آهن اسفنجی را ۸۶۳ هزار تن اعلام کرد. این میزان تولید به منزله رشد ۱۳.۸۱ درصدی در شمش و ۲۸.۶۲ درصدی در آهن اسفنجی است.

همچنین در گزارش حسابرسی نشده این شرکت آمار فروش ۷۱۵ هزار تن اعلام شده که تماما از نوع شمش فولادی بوده است درحالی که در سال قبل این شرکت آهن اسفنجی نیز فروخته بود.

فروش این شرکت در بخش شمش در سال قبل نزدیک به ۶۵۰ هزار تن و در آهن اسفنجی نزدیک به ۱۱ هزار تن بود. درمجموع نیز در بخش فروش ارفع رشد ۸.۲۲ درصدی را به ثبت رسانده است.

چنانچه بخواهیم از لحاظ ارزش فروش نیز بررسی کنیم، ارفع در سال قبل رشد ۲۳.۰۱ درصدی را در ارزش فروش مشاهده کرد. ارزش فروش شمش این شرکت بیش از ۹ هزار و ۲۳ میلیارد ریال برآورد می گردد درحالی که در سال قبل بیش از ۷  هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال بوده است.

منبع: چیلان
عناوین برگزیده