تاریخ: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ، ساعت ۰۸:۴۵
بازدید: ۱۲۵
کد خبر: ۳۶۹۱۷
سرویس خبر : انرژی

افزایش مقاصد صادراتی «فارس»

می متالز - مدیرعامل شرکت تجارت صنعت پتروشیمی خلیج‌فارس از افزایش مقاصد صادراتی خبر داد. شرایط بین‌المللی تأثیری بر صادرات محصول‌های «فارس» نداشته و صادرات طبق روال ادامه دارد.
افزایش مقاصد صادراتی «فارس»

به گزارش می متالز، رضا عبادزاده با اشاره به اینکه شرایط بین‌المللی کنونی تأثیری بر صادرات شرکت تجارت صنعت پتروشیمی خلیج‌فارس نداشته، گفت: عرضه محصول‌های این شرکت به بازار داخلی نسبت به سال‌های گذشته افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه مشتریان یکی از مبانی تحلیلی بازار صادراتی محصول‌های پتروشیمی هستند، گفت: پافشاری مشتریان خارجی برای امضای قرارداد یک ساله صادراتی در همین شرایط کنونی،گواه انجام صادرات محصولات پتروشیمی بطور طبیعی است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس با دسترسی به اطلاعات لازم برای تحلیل بازار، موضوع مأیوس‌کننده‌ای را مشاهده نکرده، ادامه داد: مشتریان هم با همین اطلاعات بازار را تحلیل می‌کنند.

عبادزاده با اشاره به افزایش مقاصد صادراتی با توجه به محدودیت‌های اعمال‌شده گفت: مذاکره برای افزایش سه مقصد صادراتی در خاور دور نیز هم‌اکنون در حال انجام و بررسی است. در زمینه انتقال وجه خوشبختانه مشکلی وجود ندارد، شرایط بین‌المللی کنونی انجام امور را سخت‌تر کرده اما صادرات همانند گذشته در حال انجام است.

وی با اشاره به عرضه ارز حاصل از صادرات محصول‌های پتروشیمی به سامانه نیما گفت: بر اساس اجازه قانون، تنها درصد اندکی از رقم صادرات صرف هزینه‌ های داخلی مجتمع‌ها می‌شود. با برنامه‌ریزی برای مقابله با خطرهای احتمالی تحریم در این صنعت، تاکنون مشتریان هراسی از این نظر به خود راه نداده‌ اند.

عناوین برگزیده