تاریخ: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ، ساعت ۲۳:۳۸
بازدید: ۱۸۹
کد خبر: ۳۷۰۲۹
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت
رئیس انجمن فولاد ایران:

بورس کالا شفاف ترین بازار کشور است/ واسطه ها به دنبال تضعیف بازارهای رسمی

می متالز - رئیس انجمن فولاد ایران اعلام کرد: بورس کالا، شفاف‌ترین بازار کالایی کشور بوده و انجمن فولاد طرفدار عرضه محصولات در این بورس است.
بورس کالا شفاف ترین بازار کشور است/ واسطه ها به دنبال تضعیف بازارهای رسمی

به گزارش می متالز، بهرام سبحانی، رئیس انجمن فولاد ایران گفت: عرضه و معامله انواع محصولات فولادی در بورس کالا طی سال های اخیر باعث شده تا با واقعی شدن قیمت ها، سود اصلی به تولیدکنندگان برسد و واسطه های پر قدرت سال های قبل از صحنه بازار کنار روند.

وی اظهار داشت: با مکانیسم بورس کالا بود که قیمت کالاها از شمول قیمت گذاری دولتی خارج شد و شاهد رشد انگیزه تولید در کشور بودیم.

رئیس انجمن فولاد ایران ادامه داد: اینکه هرازگاهی شاهد اعتراض برخی گروه ها به بورس کالا هستیم امری طبیعی است چراکه شما فکر کنید در سال های نه چندان دور، سود واسطه ها از تجارت فولاد از تولیدکننده فولاد بیشتر بود اما امروز سازوکار بورس و شفافیت معاملاتی این بازار، سود این افراد را به حاشیه رانده است و به این ترتیب تلاش برای تضعیف بورس نباید عجیب باشد.

وی در پایان با تاکید بر اینکه با ورود فولاد به بورس کالا، بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در این صنعت دلگرم شد افزود: با توجه به رشد تولید فولاد در کشور و حجم بالای عرضه به نسبت نیاز بازار داخلی، نباید محدودیتی در معاملات بورس کالا ایجاد شود و باید اجازه داد تا عرضه و تقاضا قیمت واقعی محصولات را مشخص کند. در این زمان هم تولیدکننده و هم مصرف کننده با اشتیاق و بدون هیچ گونه مشکلی اقدام به خرید و فروش از بورس می کنند.

عناوین برگزیده